אכזבה לקורזיץ: סיימה רק שישית באולימפיאדה

התקווה האחרונה של ישראל למדליה באולימפיאדת לונדון זינקה לשיוט המדליות, אך לא זכתה לקבל את התנאים המועדפים עליה במהלכו. עם תום השיוט בו סיימה תשיעית, נקבע כי קורזיץ סיימה במקום השישי הכללי

אכזבה בלונדון. קורזיץ סיימה שישית (ליאור פרידמן, חדשות 2)

לראשונה מאז אולימפיאדת סיאול 1988, תחזור המשלחת הישראלית הביתה בלי מדליה. הגולשת לי קורזיץ סיימה את שיוט המדליות בדגם ניל פרייד רק במקום התשיעי, שהקנה לה את המקום השישי בתום התחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במועדון הבית של קורזיץ במכמורת צפו כמה מאות חברים ובני משפחה בשידור הישיר מהאתר האולימפי בווימות', שמחאו לה כפיים כשהגיעה לקו הסיום. "אנחנו קצת מאוכזבים אבל לי היא ספורטאית למופת ברמה הגבוהה ביותר", אמרו החברים. אביה הוסיף: "היא תותחית, לא משנה איך השיוט הזה נגמר".

בתום המירוץ עצמו נקבע כי הספרדיה אלבאו-ניירה, שהוליכה במשך כל התחרות, זכתה בסופו של דבר במדליית הזהב. הפינית פאטיה זכתה בכסף והפולניה נוצ'טי-פלצ'טקה זכתה בארד.

"לא חושבת יותר מדי"

יום לפני שהמתח יגיע לשיאו, סיפרה קורזיץ לחדשות 2 על תחושותיה. "אני מנסה לא לחשוב יותר מדי, כדי לתת לגוף את המנוחה שהוא צריך. למרות זאת, הכל צפוף מאוד, וכמובן שיש הרבה סיטואציות והרבה מה לחשוב", היא סיפרה לכתבנו ליאור פרידמן.

קורזיץ הדגישה כי המתח לא פוגם בגישה החיובית שהיא מתעקשת לאמץ. "אני מאוד נהנית מזה", היא הבהירה. "אבוא לשיוט המדליות ושם אתן אתן הכל מעצמי. אני מבטיחה לכל עם ישראל שאתן הכל. אי אפשר לדעת מה יהיה. אין לי הימורים, אבל יש לי תקווה לעלות על הפודיום ואני מקווה להביא מחר כבוד".