הנהלת רכבת ישראל: "הוועד קרא לעובדים לחבל בקרונות"

הנהלת רכבת ישראל הודיעה כי היא פנתה למשטרה בדרישה שתבדוק הוראה שוועד עובדי הרכבת הוציא לכאורה לעובדים לחבל במנועי קרונות. "באירוע היו מעורבים 28 עובדים", טוענים בהנהלה, "מדובר בעוד פעולה בריונית של ועד העובדים"

האם עובדי הרכבת נשלחו לחבל במנועי קרונות על ידי ועד העובדים? הנהלת רכבת ישראל פנתה היום (שלישי) למשטרה לאחר שלטענתה נציגי ועד העובדים של הרכבת הורו לעובדים לחבל במנועי הקרונועים שטופלו ועמדו מוכנים למסירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי ההנהלה, 28 עובדים היו מעורבים באירוע כשחלקם ביצעו חבלה מכוונת שבאה לידי ביטוי בפירוק חלקי מנוע. בעקבות פעולות אלו הוצאו מכלל שימוש 8 מתוך 11 מנועים שעברו טיפול והם לא ניתנים למסירה. "בכך נמנעה החזרת קרונועים לפעילות מלאה, בכלל זה חידוש הפעילות בתנועת הרכבות בקו לירושלים", הדגישו ברכבת את השלכות המקרה.

"נמנעה החזרת קרונועים לפעילות מלאה" (רכבת ישראל)

לטענת ההנהלה, לפני השעה 10:00 הורה יו"ר הוועד לעובדי בית המכלולים שבמוסך הדיזלים בחיפה לבצע חבלה מכוונת במנועי הקרונועים IC3. חלק מהעובדים נמנעו מביצוע ההוראות. "כשנודע למנהלים על האירוע וחומרתו, ננקטו פעולות מול העובדים ובשיתוף עם ההסתדרות - הופסקו פעולות החבלה", תיארה הנהלת רכבת ישראל.

בהנהלה אף מוסיפים כי אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, העביר הנחייה מפורשת להימנע מהמעשים ולתקן את החבלות במנועים. 12 עובדים זומנו להליך משמעתי הכולל שימוע לפני השעיה. בתוך כך, הגישה החברה פנייה לבית הדין לעבודה בגין בזיון החלטות בית הדין ופנתה במקביל למשטרה.

12 עובדים זומנו להליך משמעתי (רכבת ישראל)

"לצערנו, מדובר בעוד פעולה בריונית של ועד עובדי הרכבת אשר שם לעצמו למטרה לחבל במתכוון ביכולת הפעלת הקרונועים ולהכשיל את תהליך מיקור החוץ בכל דרך - בניגוד לחוק, בניגוד להסכמי העבודה, תוך פגיעה מודעת בנוסעי הרכבת", נמסר מהנהלת החברה.

מוועד עובדי הרכבת נמסר בתגובה: "הנהלת הרכבת לא בוחלת בשקרים והפצת סרטונים מניפולטיביים על מנת להסתיר את מחדלי ההפרטה שבמסגרתם נאלצה הרכבת להשבית את כל מערך ה ic3. עובדי הרכבת לא חיבלו ולא פגעו במערך זה, להיפך. העובדים מילאו אחר כל הוראות ההסכמים והפסיקה ואף למעלה מכך. צר לנו שהנהלת החברה לא לוקחת אחריות על הפרטה כושלת ומנסה לזרוק את האחריות על העובדים".