המזוודות נתקעו - הטיסה לניו יורק בוטלה

תקלה לא נעימה מנעה את פתיחת תא המטען במטוס "דלתא" שנחת בישראל – והנוסעים נשלחו לביתם ללא המזוודות. "חיכינו 3 שעות ליד המסוע ואז שלחו אותנו הביתה. למחרת אחד העובדים אמר לי 'את צריכה לברך הגומל'". הטיסה חזרה לניו יורק בוטלה. חברת דלתא: "הייתה תקלה שמנעה את פתיחת תא המטען, הטיסה בוטלה מסיבה אחרת"

מטוס דלתא בנתב"ג, ארכיון (חדשות 2)

תקלה טכנית הביאה לביטול טיסה מישראל לניו יורק ומנעה מנוסעים שהגיעו לארץ לקבל את מזוודותיהם: זה קרה בטיסה של חברת "דלתא" שנחתה בנתב"ג ביום ראשון האחרון לאחר טיסה מניו יורק. אחרי שהמתינו שלוש שעות ליד מסוע המזוודות, נשלחו הנוסעים ללא הכבודה. אחת הנוסעות מספרת שכשהיא הגיעה לקחת את הכבודה למחרת מנמל התעופה נאמר לה: "הייתה לכם במטוס תקלה משמעותית, את צריכה לברך הגומל". הטיסה חזרה לניו יורק - בוטלה.

"הגענו לנמל התעופה קנדי בניו יורק כרגיל, אבל הטיסה התעכבה בלמעלה משעתיים, במקום להמריא ב-21:50 המראנו אחרי 23:00. אמרו לנו שיש תקלה טכנית במטוס שטופלה", סיפרה קרן (28), אחת הנוסעות בטיסה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הטיסה הייתה שגרתית, אבל אחרי שנחתנו, חיכינו רבע שעה עד שיפתחו את הדלתות, והגענו בסוף למסוע המזוודות".

"המסוע החל להסתובב, נעצר, ואז אמרו בכריזה שיש עיכוב. במשך שעתיים אף אחד לא דיבר איתנו ולא אמר כלום. המסוע לא הסתובב, כל אחד הפנה אותנו למקום אחר ולא ידענו מה קורה. רק בשש וחצי, שעתיים ו-40 דקות אחרי הנחיתה, אמרו לנו שמי שלא רוצה לחכות יכול למלא טפסים וישלחו לו את המזוודות הביתה, ואז גם יצאו המזוודות של מחלקת העסקים", מספרת קרן שביקשה להדגיש: "למרות חוסר הנוחות, מאות הנוסעים התנהגו בטרמינל למופת, לא היו צעקות או בלאגן משום סוג למרות שהיחס אלינו היה מזעזע".

"את צריכה לברך הגומל"

"היום בבוקר התקשרתי לחברה ואמרו לי שאני יכולה לקחת את המזוודות בעצמי או לחכות יומיים שיביאו אותן הביתה. נסעתי לנתב"ג, שילמתי שוב על חנייה, ואחרי חצי שעה בא מישהו לקחת אותי ונוסע נוסף לאולם קבלת הכבודה. בדרך לשם הוא שאל אותי אם הרגשתי משהו לא בסדר במהלך הטיסה, אמרתי לו לא, והוא ענה "תקשיבי, יש לכם מזל שהגעתם. היה במטוס חלק שנפל ואת צריכה להגיד הגומל". אני לא יודעת מה בדיוק תפקידו, אבל מה שהוא אמר מאוד הפחיד אותי", מספרת קרן. "לא קיבלנו פיצוי משום סוג", היא מדגישה.

הטיסה של אותו מטוס, מדגם בואינג 747-400 חזרה לניו יורק - בוטלה. חברת דלתא, השלישית בגודלה בעולם, מפעילה לישראל טיסה יומית מנמל התעופה קנדי בניו יורק.

מחברת התעופה דלתא נמסר בתגובה: "הייתה במטוס תקלה טכנית, כשתא המטען לא נפתח והנוסעים לא יכלו לקבל את המזוודות שלהם. לקחנו רשימות מלאות של הנוסעים ואחרי שעתיים לא היה איש באולם הנוסעים. כל הנוסעים קיבלו את הכבודה לבתיהם. הטיסה לניו יורק אכן בוטלה בשל תקלה שאינה קשורה לדלת המטען. 366 הנוסעים הועברו לבתי מלון ולטיסות חלופיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת