משפחת הצעיר שהתגייס לדאע"ש נגד שר הפנים: "רוצה לגרוף הון פוליטי על חשבון בננו"

מרוואן חלדי, צעיר מנצרת שעל פי הידוע הצטרף לכוחות "המדינה האסלאמית" בסוריה, מאושפז בטורקיה במצב קשה מזה מספר ימים. אמש פורסם לראשונה בחדשות 2 כי שר הפנים גלעד ארדן מעכב את דרכונו ואף שוקל את שלילת אזרחותו. קרוביו זועמים: "השר כבר הרשיע אותו. צריך להחזיר אותו לארץ ואחר כך לנקוט הליכים משפטיים"

"עושים הון פוליטי על חשבון בננו". ארכיון (רויטרס)

אמש (שני) פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי שר הפנים גלעד ארדן מעכב את דרכונו של מרוואן חלדי, צעיר תושב נצרת, שנסע בשבועות האחרונים לסוריה או לעירק, שם על פי הידוע הצטרף לכוחות דאע"ש - ואף שוקל את שלילת אזרחותו. חלדי מאושפז במצב קשה באיסטנבול שבטורקיה כשהוא סובל מכוויות בכל חלקי גופו. בשיחה עם חדשות 2 Online הביעו היום קרוביו זעם על ההליך שננקט נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בהחלטה פוליטית", אמר דודו של חלדי. "השר ככל הנראה רוצה לגרוף רווח והון פוליטי על גבו של מרוואן". הוא הוסיף כי מדובר בצעיר אזרח ישראל, "שמגיע לו שיחזירו אותו לארץ, יעניקו לו טיפול רפואי ואחר כך ינקטו נגדו כל הליך משפטי שהוא. בהחלטתו, השר כבר הרשיע אותו". עוד ציין, כי אביו של הצעיר שוהה ליד מיטת בנו בבית החולים והמשפחה ממתינה לאיתות לגבי ההתנהלות מול משרד הפנים מפרקליטהּ, עורך הדין חוסיין אבו-חוסיין.

קרוב משפחה אחר של חלדי הצטרף לדברים והוסיף כי "מדובר במשפחה נורמטיבית שאין לה שום קשר לדת בכלל ולדאע"ש בפרט". לדבריו, חלדי התחנך בבית ספר נוצרי ולא היה בעל רקע דתי כלשהו. "במשפחה לא שמו לב להתנהגות מוזרה מצידו בתקופה שקדמה לנסיעתו לטורקיה", אמר קרוב המשפחה. "זו משפחה בדואית ומכאן אפשר להסיק מהי השקפת עולמם בכל הנוגע ל'מדינה האסלאמית".

על פי המידע הקיים, חלדי נסע לטורקיה לטיול אחרי חג הקורבן אצל המוסלמים, שם שהה מספר ימים עד שאבד עמו הקשר. משלא התקבל אות חיים ממנו, ניסו בני משפחתו לברר מידע על מקום הימצאו. הקרוב אמר כי בתחילה סברו כי הוא עצור בגלל שנמצאו אצלו דולרים מזויפים, אך לאחר מכן, למרבה פליאתם, נודע להם שהוא עבר את הגבול לסוריה.

יצוין כי באחרונה הוגש כתב אישום נגד צעיר מיפיע לאחר שהתגייס לדאע"ש, שנסע גם הוא יחד עם חבריו ל"טיול" באנטליה ומשם המשיכו לסוריה. בחקירתו בשירות הביטחון הכללי הזכיר הנאשם את שמו של חלדי וטען כי ראה אותו במחנה האימונים של "המדינה האסלאמית" שבו התאמנו יחד במשך עשרה ימים.

כפי שדווח אתמול, משפחתו של חלדי פנתה למשרד הפנים בבקשה לקבל מחדש את דרכונו כדי שיוכל לחזור לישראל - אך עד כה לא נענתה. כעת, מאיימים קרוביו של הצעיר לעתור לבג"ץ.

שוקל שלילת האזרחות. גלעד ארדן (חדשות 2)

ארדן: "מדובר כנראה באדם שאומן לרצוח אנשים"

"המשך שהייתו של מרוואן חלדי בטורקיה עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לבריאותו", טען  פרקליטו של הצעיר, עו"ד חוסיין אבו חוסיין.

שר הפנים גלעד ארדן הצהיר כי הוא בוחן את האפשרות לשלול את אזרחותו הישראלית של חלדי, כמי שהיה מעורב בטרור. "אני ממתין לקבלת המלצת גורמי הביטחון, אך מדובר כנראה באדם שאומן לרצוח אנשים במסגרת אחד מארגוני הטרור האכזריים בעולם ועליי לשקול את חזרתו לישראל", אמר השר.