תושבי היישובים הסמוכים לגבול: "זאת שגרה שמתרגלים אליה"

בעוד צה"ל ממשיך בסריקות מחשש לחדירת מחבלים לשטח ישראל, תושבי היישובים הסמוכים לגבול מסבירים כי הם אינם מבוהלים וכי מדובר באירוע שגרתי עבורם. "אני לא חוששת, לא לחוצה, החיילים מסביב, זה סבבה", סיפרה אחת התושבות

תושבי היישובים הסמוכים לגבול במועצה האזורית אשכול לא התרגשו מירי המרגמות הלילה ומהקריאות להסתגר בבתים מחשש לחדירת מחבלים. "ביקשו מאיתנו להיות בבית בחושך, ולא לצאת", סיפרה אחת התושבות והבהירה: "זאת שגרה שמתרגלים אליה".

בלה שפייזר המתגוררת באחד מהיישובים הסמוכים לגבול סיפרה: "אמרו שיש אירוע חבלני... אני ממתינה שהאירוע ייגמר". לדבריה, היא יצרה קשר עם משפחתה שיושבת בחדר הביטחון עד לקבלת הודעה חדשה.

"אני לא חוששת, לא לחוצה, החיילים מסביב, זה סבבה", אמרה שפייזר בקור רוח. "מכיוון שזה לא כל כך חדש לנו, זה בשגרה, זה לא טוב שמתרגלים אליה", ציינה.

לבסוף סיכמה שפייזר: "זה לא נעים, יש פחדים, זה שאני מפגינה חוסן.... אבל אני לא לחוצה, זה פשוט לא נעים אם חלילה קורה משהו".

על פי הנחיות צה"ל, על תושבי היישובים ליד הגבול להישאר נעולים בבתיהם, ולכבות את האורות. הכבישים המובילים ליישובים נפתחו והתושבים שעוכבו יכולים לשוב כעת לבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת