נהג משאית איבד את רישיונו - ושובת רעב מול משרדי ההוצאה לפועל

הלל קניגסברג מונע מעצמו אוכל כבר שמונה ימים, כצעד מחאה על הרחקתו מהכביש - סנקציה שננקטה נגדו כחוק אחרי שנמנע מלהעביר לשני ילדיו וגרושתו את כספי המזונות שלהם הם זכאים. למרות זאת, הוא מבקש: "תנו לי לעבוד"

הלל קניגסברג איבד את רישיון הנהיגה שלו - אחרי שהשתמט מתשלום מזונות לגרושתו ולשני ילדיו. כבר שמונה ימים שהוא שובת רעב מול משרדי ההוצאה לפועל בתל אביב, בדרישה לחדש את רישיון הנהיגה שנשלל ממנו עקב אי העברת המזונות לקרוביו כנדרש. קניגסברג, נהג משאית במקצועו, מתחנן: "תנו לי לעבוד".

"22 שנים הייתי נהג עד שלקחו ממני את הרישיון", סיפר קניגסברג - שהיה מקורב למשה סילמן ז"ל שהצית עצמו - לחדשות 2 באינטרנט. "לאחר מכן עבדתי באבטחה של מקומות בילוי בתל אביב. הרבה אנשים מכירים אותי בתור האיש שהיה מכניס אותם לעסק. הם לא יודעים שבזמן שעבדתי שם, הייתי פשוט גמור מבפנים".

על הדרישה להשיב לידיו את ההיתר לאחוז שוב בהגה הסביר: "רישיון הנהיגה הוא החיים שלי. לא ראיתי מורה שלקחו לו את תעודת ההוראה בגלל חוב. לא ראיתי רופא שאסרו עליו לנתח בגלל חוב. אני רק רוצה לעבוד".

למרות הדברים הקשים, יש לציין כי חוק ההוצאה לפועל מאפשר באופן מפורש הטלת סנקציה בדמות שלילת רישיון נהיגה - גם ממי שמתפרנס מכך - ונמנע, באופן מודע, ממילוי חובות תשלום המזונות לבני משפחתו.

"אין לו להלין אלא על עצמו"

מנהלת מחוז תל אביב בהוצאה לפועל, רונית רוזין, מסרה בתגובה על טענותיו של קניגסברג כי "החובות וההגבלות מגיעות לאחר תביעת הכסף של הנושים ולאחר שהוכרז כבעל יכולת. בכל תיק שנפתח נגדו יוצאת אזהרה לפני כן. לחייב יש הרבה זכויות וישנם גם פתרונות: לאחד תיקים, לשלם סכום סמלי בכל חודש ועוד. הוא לא השלים את ההליכים".

עוד נמסר מההוצאה לפועל, כי "החייב יכול לפעול בכמה דרכים על מנת להתמודד עם חובותיו: להתייצב לחקירת יכולת בלשכה הקרובה למקום מגוריו על מנת שייקבע לו צו תשלומים בהתאם ליכולותיו הכלכליות; לבקש לאחד את תיקיו לתיק אחד ולהכריז עליו כחייב מוגבל באמצעים; להגיש בקשה מנומקת לרשם ההוצאה לפועל על מנת להסיר את ההגבלה על רישיון הנהיגה; החייב יכול גם לקבל עזרה ע"י מתנדבים הנמצאים בלשכות ההוצאה לפועל על מנת שיסייעו לו במילוי בקשותיו. החייב לא פעל באף אחת מהדרכים הנ"ל, ומשום כך אין לו להלין אלא על עצמו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת