"התחלתי טוב, אבל נכשלתי באמצע"

אלכס שטילוב המאוכזב מנסה להסביר מדוע לא הצליח לזכות במדליה במקצוע החזק שלו. המתעמל הישראלי התאמן במשך ארבע שנים לרגע הזה, אבל סיים רק שישי בתרגיל הקרקע בלונדון וישוב לארץ בלי מדלייה. מי שניסה לנחם אותו היה ראש הממשלה נתניהו שהתקשר ואמר: "כולנו איתך בדרך לריו"

המתעמל הישראלי אלכס שטילוב נחל אחר הצהריים אכזבה באולימפיאדת לונדון 2012. מי שנחשב לאחת התקוות הגדולות של המשלחת סיים את תרגיל הקרקע בגמר רק במקום השישי - והחמיץ את ההזדמנות לשוב לארץ עם מדליה.

מיד עם סיום ביצוע התרגיל ניתן היה לראות את הדאגה על פניו של שטילוב, וכשקיבל את הניקוד - 15.333 - כיצד היא מתחלפת באכזבה גדולה - על מאמצים של ארבע שנים שלא הניבו מדליה גם הפעם.

"הרגשתי טוב, התחלתי כמו שצריך, אבל באמצע לא הלך לי ועשיתי טעויות", אמר שטילוב בתום הקרב - והוסיף: "אני מאוכזב מאוד. התכוננתי ארבע שנים לרגע הזה ולא הצלחתי לעשות את מה שיכולתי. הרגשתי שזה לא יספיק למדליה ברגע שירדתי מהתרגיל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נרתם לרומם את רוחו של שטילוב, ושוחח עמו זמן קצר אחרי שההתמודדות תמה. "עשית דבר מדהים", הוא אמר לו. "להגיע למקום השישי בעולם זה הישג גדול מאוד. תישאר זקוף על הרגליים החזקות שלך. הבאת לנו הרבה כבוד. כולנו איתך בהמשך הדרך לריו".

מחזיקים אצבעות ללי קורזיץ

כעת נותרה גולשת הרוח לי קורזיץ התקווה הישראלית האחרונה למדליה באולימפיאדה הנוכחית ותתחרה עליה ביום שלישי הקרוב. עם זאת, היא סיימה היום את שיוטה ה-10 במקום ה-11. בדירוג הכללי, ומדורגת כעת במקום השני יחד עם עמיתתה מיפן.

קורזיץ תשתתף כאמור מחרתיים בשיוט המדליות, ועל מנת שתחזור לנתב"ג עם מדליה על החזה היא צריכה לוודא כי שתי המתחרות העיקריות שלה מפינלד וגרמניה יסיימו לפחות מקום אחד - מאחוריה. הגולשת הישראלית מצטיינת בגלישה עם רוחות חזקות ותקווה שמזג האוויר יהיה לצידה ביום שלישי באתר הגלישה בווימות'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת