גדעון לוי: "טענות המשטרה הן שקר"

עיתונאי הארץ מגיב לטענות המשטרה שירק על חיילים שעיכבו אותו ואת הצלם אלכס ליבק במחסום טול כרם. "החייל אמר לשוטר, בנוכחותי, שלא היו יריקות", אמר לוי לחדשות 2 Online. "אבל משטרה שעוצרת גם משקרת". לוי סירב לשתף פעולה בחקירתו

עיתונאי הארץ גדעון לוי, שעוכב אתמול לחקירה בחשד שנכנס לשטח A יחד עם הצלם אלכס ליבק, מגיב הבוקר (שלישי) לטענות לפיהן ירק על החיילים במחסום וקילל אותם. "המשטרה יודעת שזה שקר", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החייל אמר לשוטר, בנוכחותי, שלא היו יריקות", תיאר לוי את האירועים מנקודת מבטו, "אבל משטרה שעוצרת גם משקרת". לוי סירב לתאר את כל מה שקרה במחסום, וציין כי לא שיתף פעולה גם עם החוקרים. "מילאתי את תפקידי כמו שאני עושה מדי שבוע, ואמשיך לעשות", סיכם.

אחרי עיכובם לחקירה של לוי וליבק בחשד שנכנסו לשטחי A, הפרו צו אלוף ואף תקפו חיילים במחסום בטול כרם - תקפו אתמול בעיתונם, "הארץ" את המשטרה והצבא. "תפקידם הוא לסייע לעבודתם החיונית של עיתונאים ולא לחבל בה בתואנות שווא, ובוודאי שלא לעצור עיתונאים בעת מילוי תפקידם", אמרו בעיתון.

לוי עצמו אמר אתמול כי "צריך לקרוא לילד בשמו. זה היה מעצר שווא של עיתונאים שנועד לחבל בעבודתם. 30 שנה אני מסקר את הכיבוש ואני אמשיך גם אם יעצרו אותי כל שבוע".

לטענת החיילים, בעת שהשניים עוכבו במחסום עד להגעת ניידת המשטרה, החלו העיתונאים לגדף אותם. אל תחנת המשטרה הגיעו גם החיילים כדי למסור עדות לבירור נסיבות המקרה.