3 שנים לרצח בברנוער: "פגיעה קשה"

אנשי הקהילה הגאה ואנשים רבים אחרים התקבצו בגן מאיר לטקס לציון 3 שנים לרצח בברנוער. ראש עיריית תל אביב רון חולדאי: "צרור היריות שריסס הרוצח, רעול פנים ומסונוור משנאה, כוון אל ליבה של ההוויה התל-אביבית". ציפי לבני: "אירוע מזעזע"

העצרת בתל אביב, הערב (חדשות 2)

הקהילה הגאה זוכרת: כ-500 בני אדם, ביניהם רבים מקהילת הלהט"ב, השתתפו בטקס זיכרון מיוחד בגן מאיר לציון 3 שנים לאירוע הירי במועדון ה"ברנוער" של הקהילה הגאה, בו נרצח ניר כץ ז"ל מדריך הנוער הגאה.

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי התייחס לכוונות של הרוצח שטרם נתפס. "צרור היריות שריסס הרוצח, רעול פנים ומסונוור משנאה, כוון אל ליבה של ההוויה התל-אביבית: הוויה של סובלנות, פלורליזם, אהבת אדם וקבלת האחר", אמר חולדאי. "חרף הפגיעה האנושה שספגה ההוויה התל-אביבית באותו יום נורא, תל-אביב-יפו ממשיכה להיות עיר מחבקת ופתוחה המספקת מקום לא רק למצעדי גאווה אלא גם לחיי קהילה להט"ביים יום- יומיים פעילים".

"ישנם אירועים בחייו של עם, שהם כל כך מזעזעים שאנחנו כפרטים זוכרים איפה היינו באותה שעה", אמרה ציפי לבני שהגיעה לעצרת. "אני זוכרת במוצאי שבת 1 באוגוסט 2009, כשקיבלתי את הטלפון שסיפר על הרצח בברנוער. הזעזוע המידי היה לא רק הרצח עצמו, של ניר וליז, אלא עוצמת השנאה נגד הקהילה הגאה. אחר כך עטף אותי כאב גדול, כשהבנתי שחלק מהנוער שהיה כאן לא יכל לספר להורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת