צפו בנאומים של ראשי המחאה: "גם בפוליטיקה אין ארוחות חינם"

ראשי המחאה החברתית וראשי מאהל הפראיירים קראו בזה אחר זה לראש הממשלה בנימין נתניהו לקחת אחריות ולעשות שינוי אמיתי. יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי: "אנו לא נהיה ספינת עבדים". סתיו שפיר: "די להפקרה". בועז נול, מראשי מאבק הפראיירים: "נתניהו מפריע לתקווה שלנו". צפו בנאומים המלאים של ראשי המחאה

בזה אחר זה, עלו על הבמה בעצרת המחאה המשולבתבתל אביב ראשי המחאה החברתית וראשי "מחאת הפראיירים" וקראו לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אין ארוחות חינם בפוליטיקה, די למניפולציות".

בועז נול, מראשי מאבק הפראיירים לרה"מ: "אתה מפריע לתקווה"

"הייתה לך קואליציה היסטורית אבל אתה העדפת לרצות את בני בריתך הפוליטיים על פני מדינה שלמה. יש צונאמי גדול של תקווה ושל חלומות שאפשר גם אחרת אבל אתה שובר הגלים שעומד בדרכו של הצונאמי במקום להיות פורץ דרך אתה מנפץ התקוות הלאומי", קרא למוחים בועז נול, מראשי מאבק הפראיירים.

"יש אנשים עם אג'נדות שונות אבל האכזבה ממך מאחדת את כולנו - שנה שלמה את מוכיח שהעיוותים של החברה הישראלית, הם בעצם סלע קיומך. הם הדבר היחיד ברצון שלך להפקיר אותנו. אתה לא מחמיץ שום הזדמנות להחמיץ הזדמנות. בקיצור, הוכחת לנו אדוני ראש הממשלה שאין לנו פרטנר. הצלחת להדוף כל אחד מהיוזמות שלינוי אבל היום מתחיל משהו חדש - מתחיל גל של שינוי".

נול ציין כי "למדינה הזאת מגיע שינוי והיא חולקת תקווה שצריך לבנות חברה צודקת יותר, שוויונית יותר, לא מושחתת ולהקשיב לרצון העם ולא למסמס אותו שוב ושוב". נול פנה לראש הממשלה נתניהו ואמר כי "הוכחת שאתה לא תביא את השינוי. אם אתה לא יכול פשוט תזוז. אתה מפריע לנו אדוני ראש הממשלה, אתה מפריע לתקווה בנימין נתניהו. נתנו לך שנה שלמה הזדמנות אבל לא ספרת אותנו ומהיום אנחנו לא סופרים אותך. גם בפוליטיקה אין ארוחות חינם. מי שנכשל צריך לקום וללכת. מי שלא מקשיב לעם יקום ויילך. עד שזה יקרה אנו פה איתנים נמשיך להיאבק וננצח"

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים: "לא נהיה ספינת עבדים"

"ראש הממשלה, תסתכל על כל האנשים שבאו לכאן הערב, גם החודש הם יצאו למילואים, גם החודש הם שילמו מסים, גם החודש המשכורת תספיק להם בקושי אבל הם בחרו גם הערב לבוא לכאן כי הם תמיד מוכנים לעשות את הכל כדי להגן על המדינה הזאת. השאלה נתניהו אם אתה מוכן לעשות את אותו הדבר ולהגן עלינו?", כך פתח שמולי את נאומו.

שמולי פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אתה הפרת את ההסכם בינך לבין העם, הסכם שאומר שאם אנחנו נעבוד קשה מאוד ואתה תאפשר לנו חיים בכבוד, הסכם לפיו אנו נשים את מבטחנו בך ואתה תדע לנווט את הספינה".

"אתה והממשלה שלך קפצתם מהספינה אל תוך סירות ההצלה והשארתם אותנו עם כל הסדקים. חילקתם ארוחות חינם על הסיפון רק למקורבים והזנחתם אותנו בידיעה שהפועלים ימשיכו לחתור ולחתור ולחתור ואנו אומרים לך מכאן: מדינת ישראל והחברה הישראלית לא יהיו ספינה של עבדים".

יו"ר התאחדות הסטודנטים מתח ביקורת על ההתנהלות הפוליטית של ראש הממשלה וניסיונותיו לפלג את מפלגת "קדימה". "אתה עוסק באשליות ובפירוק של מפלגות במקום לקבוע תקציב וסדרי עדיפויות", אמר שמולי. "במקום לראות את כולנו ולהסתכל על הטובה של כל האזרחים במדינה. אדוני ראש הממשלה יש מי שמכנה אותך, מלך, קינג ביבי, אבל אנחנו בעיקר מחפשים קברניט ומנהיג חדש".

סתיו שפיר, מראשי המחאה החברתית: "די להפקרה"

"הייתי מלאה בתקווה וחלומות ורציתי לשרת את המדינה, הלכתי למבחני טיסה וגיבושים. לא ידעתי שיום אחרי השחרור אני אמצא את עצמי לבד ואני אביןם שהמקום הזה, כור היתוך, בית לאומי, הוא למעשה מקבץ רעיל של סקטורים שנלחמים זה בזה על כוח כסף ושליטה", פתחה שפיר את דבריה.

שפיר התייחסה בדבריה למותו של משה סילמן, פעיל המחאה שהצית את עצמו בשל מצבו הכלכלי ומת מפצעיו: "החודש האחרון בחיינו לא היה טוב, ראינו את האש שהצית משה סילמן שהפך את עצמו לקורבן מעמד הביניים וראינו את אובדן התקווה בצורה הכי עצובה וקשה שאפשר".

"אני ציפיתי שראש הממשלה שלי ייצא בתכנית חירום ובתכנית כלכלית שתחזק את הזכות לקורת גג ואת הביטוח הלאומי והשכבות החלשות שתפרק את העוני אבל במקום לעלות את מס החברות ביבי מעלה את המע"מ, נתניהו מקצץ ברווחה ולא בטייקונים", זעמה שפיר.

בסיום דבריה זעמה על תגובתו לגזירות הכלכליות החדשות: "ראש הממשלה עוזר כמו תמיד רק לחברים שלו וששואלים אותו למה, מה עומד מאחורי ההחלטות האלה? אז הוא מגמגם את שתי המילים האחרונות שלו - 'ספרד ויוון'. ראש הממשלה אנחנו הפסקנו להאמין לך. קם פה דור שאתה מנותק ממנו והוא מנותק ממך. קם פה דור שמאמין בדרך אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת