חיילת לרה"מ: "אני לא מצליחה להתקיים במדינה"

לאחר שאם מנהריה כתבה הודעה בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה וזכתה לאהדה גדולה, כעת הגיע תורה של ספיר בכר, חיילת בת 19 מכפר סבא שהלינה על הגזירות הכלכליות וגוללה את המצוקה הכלכלית של משפחתה. הסטטוס שלה זכה כבר ל-70 אלף לייקים בפייסבוק: "אני עובדת בשכר מינימום משפיל כדי שיהיה לי ממה להתקיים"

זכתה לאהדה ברשת, ספיר בכר (פייסבוק)

מחאה על הוול: חיילת צה"ל בת 19 מכפר סבא החליטה לשבור שתיקה על עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהודעה שזכתה ל-70 אלף לייקים  סיפרה החיילת כי היא נאבקת להתקיים בכבוד עם המשכורת הצבאית שהיא מקבלת, וכיצד מאיימות הגזירות הכלכליות לפגוע עוד יותר בה ובאמה.

"אני כותבת לך דרך הפייסבוק כי זהו המקום היחיד בו אני יכולה להביע את עצמי מאחר והחוק אוסר עליי לצאת להפגין. רוב זיכרונות הילדות שלי מעורבבים בפלשבקים של ריבים קולניים בין אמא ואבא שלי על כסף, על חסכונות, משק בית, דלק וכדומה. אני בטוחה שהילדים שלך אף פעם לא היו צריכים לצפות בך ובאשתך רבים על כסף", כתבה החיילת ספיר בכר בעמוד הפייסבוק.

בכר המשיכה וציינה כי הזוגיות של הוריה נהרסה כשהייתה רק בת שבע ומאז אמה עובדת משמרות לילה ובוקר ללא הפסקה: "לא היה לה זמן לטפל בנו, אני האכלתי, רחצתי, ושמרתי על אחיי הקטנים, עשיתי איתם שיעורים, והפרדתי ביניהם כשהיו רבים. מגיל 14 אני עובדת תוך כדי לימודים כדי לפרנס את עצמי, כדי שיהיה לי איך לצאת מדי פעם לבלות, לקנות איזה חולצה פעם בכמה, לקנות מכשיר סלולארי ולחסוך כסף לטיול לפולין, או לרישיון נהיגה".

"הכסף שלי הולך לנתניהו ולחברים שלו שמצחקקים"

בחלק האחרון של ההודעה שלה היא הביעה את זעמה על הגזירות הכלכליות החדשות שהוטלו על ידי ראש הממשלה ושר האוצר. "אין לי רישיון נהיגה עדיין ומאחר ואני מקבלת 357 שקלים כל 1 לחודש עליי לעבוד בימי שישי ושבת בשכר מינימום משפיל כל שבוע כדי שיהיה לי ממה להתקיים. כשאני חוזרת בערב כל יום עדיין יש לי מטלות בבית כי אימא שלי עובדת כל כך קשה וכל כך הרבה שעות. הייתי אומרת שזה משתלם אילולא היית לוקח לה מס בגודל 40% מהמשכורת החודשית שלה".

לסיום היא כתבה: "כן ביבי, כמעט חצי מהזמן שהיא עובדת כל חודש הולך לפח. בעצם למה לפח? הולך אלייך ולחברים שלך שיושבים שם למעלה ומצחקקים להם".

גולשים רבים הזדהו עם בכר וכתבו לה הודעות תמיכה בתגובה לפרסום. "ראש הממשלה צוחק לנו בפנים. באותה נשימה שהעלה לנו כל מס שרק היה יכול וויתר למליארדרים ולחברות הענק על מיסים כלואים בשווי מיליארדים, ניסה לשדל ח"כ מקדימה לפרוש מהמפלגה ולעבור לליכוד תמורת הטבות שהיו עולים למשלם המיסים עשרות מיליונים", כתב אחד הגולשים. "מחזק אותך", כתבה גולשת אחרת.

בשבוע שעבר: תמיכה המונית באם לשניים מנהריה

שורת הגזירות הכלכליות שעליהן הכריזה הממשלה הביאה את גם את טלי עוז-אלבו מנהריה לפרוק מעט מהתסכול שהיא חווה, במכתב ציני שכתבה בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה. כמי שנמנית עם מעמד הביניים היא הצליחה לזכות לתמיכה רחבה מצד קרוב ל-60 אלף גולשים.

בריאיון ל"תכנית חיסכון" עם קרן מרציאנו סיפרה עוז-אלבו, אם לשני ילדים, כי הופתעה מהיקף האהדה שלו זכתה וכן ציינה כי לא הופתעה מכך שדווקא מצד ראש הממשלה - האיש שאליו פנתה - לא זכתה לתגובה כלשהי.

"הבנתי שאני לא לבד ושהמון אנשים נמצאים במצב שלי", היא סיפרה - והוסיפה: "מה שגרם לי לכתוב לנתניהו הייתה תחושה שדחפו לי סכין בבטן וסובבו - כשביבי אמר ש'אין ארוחות חינם'. מבחינתי זה משפט מתנשא שהיה כמו ירייה גם בבטן וגם בלב שלי. אני חושבת שכל האנשים שהביעו את ההזדהות איתי הרגישו את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת