מסתננים נמלטו ממתקן שב"ס בחדרה; שניים מהם נעצרו

כוחות גדולים של משטרה עורכים חיפושים נרחבים אחר חמישה בני נוער אפריקניים שהוחזקו באתר כליאה מאובטח והצליחו לחמוק מעיני הסוהרים בדרכם החוצה. לפי ההערכה, הם ינסו להגיע לדרום תל אביב בניסיון להיטמע בריכוזי הזרים שם

שבעה נערים ממוצא אפריקני, שהסתננו לישראל ושהו בה בניגוד לחוק, נמלטו הערב ממתקן כליאה של שב"ס בחדרה. חקירה ראשונית העלתה כי האסירים שברו סורג בחלון חדרם, טיפסו לגג המבנה וממנו זינקו החוצה מעל הגדר המקיפה את המתחם. המשטרה מנהלת אחריהם מצוד, שעד כה הביא למעצרם של שניים מהם.

האירוע התרחש במתקן הכליאה המאובטח "מתן", שמאכלס מסתננים קטינים שחדרו לישראל ללא הוריהם. הם מוחזקים במקום עד לאיתור משפחות אומנה שיסכימו לקבל אותם לחיקן. בשל התקרית, פונה המקום מיושביו והאסירים בו הועברו לכלא גבעון.

מפקד תחנת חדרה במשטרה, סגן-ניצב אבי מאור, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי אנשיו מסייעים לשב"ס בסריקות הנרחבות אחר המסתננים. "במקרה הזה אנחנו משמשים גורם מסייע", הוא ציין - והוסיף: "העבירו לידינו את כל השמות של המסתננים. כעת אנחנו מנסים לאתר אותם בטרמפיאדות בחדרה, בשל ההערכה שהם ינסו להגיע לדרום תל אביב כדי להיטמע בריכוזי הזרים שם".

מאור הוסיף כי בהתאם להערכה באשר לייעדם של הנמלטים, תערוך המשטרה חיפושים נרחבים בשכונות בדרומה של תל אביב - שם סברו, ככל הנראה, שייתקלו בקשיים בניסיון לאתר אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת