המסתנן שהותקף בשכונת התקווה יגורש מהארץ: "קשה לעזוב"

חודשיים אחרי היום המאושר בחייו שבו נולדה בתו מאם ישראלית, קיבל ג'וזף דוקורה הודעה שלפיה עליו לצאת מגבולות ישראל בתוך כשבועיים. "אין לי שום דרך להעריך מה הולך להתרחש בחיים שלי", הוא סיפר. במשרד הפנים הדגישו: הוא נכנס לישראל בניגוד לחוק, בת זוגו נשואה לעובד זר אחר

לפני כמה חודשים, כשגל המחאה נגד המסתננים היה בשיאו, הותקף באכזריות ג'וזף דוקורה מגאנה על ידי המון זועם בשכונת התקווה. מאז הוא הספיק להשתקם ולהפוך לאב - כשבת זוגו הישראלית שעמה הוא מתגורר ילדה את בתם המשותפת, אווה.

אתמול הגיע ג'וזף עם בת זוגו, ילנה, למשרד הפנים - שם המתין להם מכתב שבישר להם, במילים פשוטות, כי על האב הטרי לצאת מגבולות ישראל בתוך כשבועיים. "התרסקתי", סיפרה ילנה. "התחלתי לבכות שם כי אני לא יודעת מה לעשות".

מטבע הדברים, מתמודד גם ג'וזף עצמו עם תחושה קשה של חוסר אונים לנוכח המצב. "לא ישנתי אתמול בלילה", הוא סיפר. "אין לי שום דרך להעריך מה הולך להתרחש בחיים שלי. כל כך קשה יהיה לעזוב את התינוקת שלי ואת בת זוגי - ופשוט לנסוע".

במשרד הפנים הסבירו כי בקשתם של בני הזוג להתיר לג'וזף להישאר בארץ נדחתה מכיוון שהסתנן לישראל בניגוד לחוק. קושי נוסף שהתעורר באשר לקשר בינו לבין בת-זוגו נובע מהעבודה שלפי הרישומים הרשמיים, נשואה ילנה לעובד זר אחר - ומשכך, אווה כלל לא מוכרת כבתו של ג'וזף.

לפיכך, הסבירו במשרד הפנים, את בקשתם של השניים לאפשר בכל זאת לבני המשפחה החדשה לחיות יחדיו בישראל ניתן יהיה להתחיל לבדוק רק אחרי שג'וזף יצא מהארץ - כפי שנקבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק