ירושלים גאה להציג: שלט "ברוכים הבאים" - בצבעי הקשת

לנכנסים לבירה ציפתה הבוקר הפתעה לא רגילה, כשחזו עיניהם בשלט הכניסה לעיר שנצבע כולו בצבעי הקשת. במשטרה מעריכים שהרקע למעשה הוא קיומו של מצעד הגאווה העשירי במספר שיתקיים הערב ברחבי ירושלים. בינתיים, הספיקה העירייה לצבוע את השלט מחדש, ובמשטרה פתחו בחקירת האירוע

הפתעה לא שגרתית קידמה הבוקר את פניהם של הנכנסים לירושלים: לקראת מצעד הגאווה בבירה הערב נצבע שלט "ברוכים הבאים" המוצב בכניסה לעיר כולו בצבעי הקשת, המסמלים את דגלה של הקהילה הגאה. בעירייה מציינים כי לא הם אלה שאחראים למעשה, וכי מעדויות שנאספו עולה שמדובר בנערים, שנצפו בורחים מהמקום בשעות הבוקר המוקדמות.

כשעה לאחר האירוע, הגיעה ניידת שיפור פני העיר של עיריית ירושלים, ניקתה את השלט והחזירה אותו למצבו הקודם.

במשטרה מעריכים כי הרקע למעשה הוא קיומו של מצעד הגאווה, בפעם העשירית בבירה, שייערך הערב. במשך השנים עורר עצם קיומו של המצעד בירושלים תרעומת חריפה מצד גורמים חרדיים, שאף קיימו במחאה את "מצעד התועבה", ובו הציגו בהמות משק שעליהן שלטים עם כיתובים בגנות הקהילה הגאה. לפני שבע שנים אף התפרץ למצעד חרדי ודקר בסכין שלושה מהמשתתפים.

"מותר לא לאהוב הומוסקסואלים ולסביות; הקו האדום עובר באלימות"

מנכ"לית הבית הפתוח אלינור סידי, התייחסה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט לאיומים הגוברים על הקהילה הגאה. "תמיד קיים חשש, כבר בשנת 2005 היינו עדים למקרה אלים במהלך מצעד הגאווה", סיפרה והוסיפה: "למזלנו, המשטרה לוקחת את האיומים מאוד ברצינות, אם כי משנה לשנה ההיערכות לאירוע פוחתת - ועמה גם רמת האיומים".

לגבי הפגנות המחאה הצפויות נגד מצעד הגאווה, אמרה סידי כי "חופש הביטוי הוא נר לרגליה של הקהילה הגאה. מותר לא לאהוב הומוסקסואלים ולסביות. את הקו האדום שלנו אנחנו מותחים כשזה מגיע לאלימות. אני מקווה שהמחאה היום תעבור בשלום, וכולם יזכו להגיד את אשר על ליבם".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת