הישג ליעקב טומרקין: ישחה בגמר

בפעם השנייה בהיסטוריה יתחרה שחיין ישראלי בגמר אולימפי: השחיין יעקב טומרקין העפיל לגמר בסיום שני המקצים 200 מטר גב, בהם הגיע במקום החמישי והרביעי. גל נבו סיים עשירי במקצה ולא העפיל לגמר

טומרקין. הישג אדיר (רויטרס)

סנסציה בבריכה האולימפית בלונדון: יעקב טומרקין העפיל הערב לגמר המשחה ב-200 מטרים גב, לאחר שסיים במקום החמישי במקצה שלו והשווה את שיאו האישי שהשיג הבוקר במשחה המוקדמות, שהוא גם שיא ישראל, כשעצר את השעון על 1:57:33 דקות. עם היוודע תוצאת מקצה חצי הגמר השני, נודע כי טומרקין העפיל לגמר מהמקום השמיני הכללי - מקדים בשתי מאיות בלבד את השחיין ההולנדי שסיים במקום התשיעי.

מחר בשעה 21:48 יזנק טומרקין למשחה הגמר, כשהוא אופטימי מאוד. הערב יש לו הרבה סיבות לחגוג, משום שהפך לשחיין הישראלי השני בהיסטוריה שמעפיל למשחה גמר אולימפי.

עבור השחיין גל נבו, שהתמודד הערב מול שני הכרישים ראיין לוכטה ומייקל פלפס ב-200 מטרים מעורב, היה זה סוף המרוץ האולימפי. נבו סיים במקום העשירי בסיכום שני המקצים, ולא העפיל לגמר.

אנדיוני הדיחו את פדרר ובן זוגו

הישגו של טומרקין מצטרף להישגים נוספים שנרשמו במהלך היום למשלחת הישראלית. בשעות הערב הדהים צמד הישראלים אנדי רם ויוני ארליך, כשהדיח את הטניסאי המדורג במקום הראשון בעולם רוג'ר פדרר ואת בן זוגו סטניסלאס ואוורינקה. הודות לניצחון הזה, עלה הצמד לרבע הגמר במשחקים האולימפיים.

אחרי מערכה אחת בה הפסידו 6:1, ניצחו רם וארליך את שתי המערכות הנותרות 6:7 ו-6:3 וכעת רק שני ניצחונות מפרידים ביניהם לבין מדלייה אולימפית היסטורית לטניס הישראלי. בסיבוב הבא הם יפגשו את האחים האמריקנים בוב ומייק בריאן, שגברו על הצמד הרוסי בדרך לרבע הגמר.

צמד הטניסאים זכו לברכת שר החוץ אביגדור ליברמן על ההישג, אותה פרסם בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו. "כטניסאי חובב אני מצדיע הערב לצמד הטניסאים הישראלים, אנדי רם ויוני ארליך, שרשמו הישג ענק, לספורט הישראלי ולהם אישית, כשהדיחו את אלופי האולימפיאדה הקודמת בראשות הטניסאי המדורג ראשון בעולם, רוג׳ר פדרר. כולנו מחזיקים להם אצבעות לקראת המשחק ברבע הגמר מול האחים בראיין, ולמרות שהדרך לשם עוד ארוכה וקשה, אותי אישית מדליה אולימפית ישראלית בטניס תשמח במיוחד!", כתב השר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק