מת נכה צה"ל שהצית עצמו ביהוד

עקיבא מפעי, נכה צה"ל בן 45 שהצית את עצמו יומיים לאחר מותו של משה סילמן, מת הלילה בביה"ח "שיבא" בתל השומר לאחר שאושפז במצב אנוש לפני יותר משבוע. אחיו של מפעי סיפר בשבוע שעבר כי לא הופתע מהמעשה של אחיו, שהיה שרוי במצוקה כלכלית כבדה. בביה"ח עדיין מאושפז במצב קשה גבר שהצית עצמו בסוף השבוע האחרון

עקיבא מפעי ז"ל (חדשות 24)

בביה"ח "שיבא" בתל השומר מת הלילה מפצעיו עקיבא מפעי, נכה צה"ל בן 45 שהצית את עצמו בשבוע שעבר לאחר שנקלע למצוקה כלכלית קשה. במחלקת הכוויות ב"שיבא" עדיין מאושפז במצב קשה גבר שהצית את עצמו במוסד פסיכיאטרי בסוף השבוע האחרון.

"מדובר באדם מסכן שמוכר כנכה צה"ל וקיבל מהארגון את הטיפולים להם הוא זכאי", סיפר חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל על מפעי. עדי ראייה להצתה, שהתרחשה בתחנת אוטובוס בכניסה לאזור התעשייה ביהוד, סיפרו כי רגעים ספורים לפני ששפך על עצמו חומר דליק זעק "נמאס לי - איני יכול יותר".

מפעי, שהצית עצמו יומיים לאחר מותו של משה סילמן, הובהל לביה"ח "שיבא" כשהוא סובל מכוויות ברוב חלקי גופו. עם אשפוזו בביה"ח סיפר מנהל יחידת הכוויות ד"ר יוסי חייק כי "יש לו מחלות רקע רבות. הוא הגיע לביה"ח עם כוויות מעל 70% והוא מורדם ומונשם". הרופאים נאבקו על חייו במשך יותר משבוע, אך לבסוף נקבע מותו.

"נכי צה"ל מרגישים כמו נטל על החברה"

בני משפחתו של מפעי סיפרו בשבוע שעבר כי לא הופתעו מהמעשה הקיצוני שביצע. "הוא כבר ניסה בעבר להתאבד ולפני חצי שנה שתה חומר ריסוס", סיפר אחיו שלמה. "הוא טופל דרך גורמי הרווחה, הצבא וגם דרך ביטוח לאומי".

"אנחנו גדלנו בבית שנותן ותורם למדינה. נתנו את החיים שלנו ובסוף זורקים אותך", טען שלמה. "נכי צה"ל מרגישים כמו נטל לחברה וזה התסכול שלהם. בסוף, כשקורה לך משהו - אין עזרה".

אחיו של עקיבא הוסיף כי לאחר מקרה ההצתה של משה סילמן, אמר אחיו למקורביו: "ראיתם מה קרה לסילמן? זה מה שיהיה לי". בנוסף, סיפרו חבריו של עקיבא למאבק, כי בהפגנה האחרונה שבה לקח חלק הוא איים כי יצית עצמו אם לא ימצא פתרון למצוקתו.

צעיר הצית עצמו במוסד פסיכיאטרי

למחרת ההצתה העצמית של מפעי ניסו עוד ארבעה בני אדם להצית את עצמם על רקע בעיות כלכליות. בכל אותם מקרים, אנשים שהיו בסביבתם הצליחו למנוע מהם מלפגוע בעצמם. ביום שבת האחרון הצית עצמו אדם בשנות ה-30 לחייו במוסד פסיכיאטרי בפרדסיה.

עדי ראייה לתקרית סיפרו כי טרם ההצתה ניגש האיש לעמדת האחיות ואמר להן ש"נמאס לו מהחיים". נוסף על כך, אחרי שהסביר כי ראה בתקופה האחרונה אחרים שהחליטו לפגוע בעצמם עקב אותו המצב - הבעיר את גופו. האיש עודו מאושפז בביה"ח "שיבא" במצב קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת