צפו: כך חולץ פעוט מרכב נעול ולוהט

תושב מעלות יצא לסיבוב קניות והותיר ברכבו, בשעת צהריים חמה במיוחד, את נכדו - בן 3. עוברי אורח הבחינו בו זועק והזעיקו שוטרים שפרצו את חלון המכונית והוציאו אותו החוצה במצב טוב. כעבור זמן קצר אותר הסב, חיבק את נכדו, התנצל - והועבר לחקירה בחשד לרשלנות. כך זה נראה

בשעת צהריים חמה במיוחד התגודדו כמה עוברי אורח סביב מכונית שחנתה במרכז מסחרי במעלות. הם הבחינו בתוכה בפעוט בן שלוש, שהיה קשור לכיסא בתוך הרכב שהיה נעול. הוא היה כבול למושב האחורי וזעק - בתקווה שמישהו יישמע את צעקותיו ויילחץ אותו. למרבה המזל, בזכות ערנות האזרחים ומהירות השוטרים - חולץ הילד במצב טוב כעבור 20 דקות.

אחד מעוברי האורח הוא רפי לוי, שסייע בחילוץ הפעוט. "ניגשתי לרכב וראיתי את הילד קשור לכיסא הבטיחות וצורח לשמיים", הוא סיפםר - ותיאר: "היה אז חם מאוד והוא היה שרוי במצוקה. שלחתי פועל להביא פטיש מהרכב".

כמעט במקביל הגיע לזירה כוח משטרה. אנשיו החליטו שלא להמתין, ניפצו את חלון המושב האחורי - וחילצו אל מחוץ לרכב הלוהט את הילד בעודו מבוהל. מיד אחר כך, במקביל לניסיונות להרגיע את הפעוט, החלו החיפושים אחר הוריו.

הסב התנצל - ונלקח לחקירה

"ברכב שאני נסעתי הציג מד החום 32 מעלות", סיפר פקד דוד ציטרון ממשטרת מעלות. "זה לא נעים". החיפושים אחרי בעל המכונית הסתיימו כעבור חמש דקות בלבד: היה זה סבו של הפעוט שאותר בעודו עסוק בקניות.

"הסבא מאוד התרגש", אמר לוי - והוסיף: "הוא אמר שפשוט לא שם לב שיש לו ילד באוטו". עם הגעתו לחנייה חיבק הסב את נכדו ומיהר להתנצל לפני השוטרים. זה לא סייע לו לחמוק מחקירה בחשד לרשלנות. צוות של מד"א בדק את הילד והעביר אותו לידי הוריו כשמצבו טוב.

האירוע מהיום הסתיים בסוף טוב - אבל מקרים דומים שהתרחשו בארץ בשנים האחרונות הולידו תוצאות טרגיות בהרבה בדמות מוות של ילדים שנשכחו נעולים בכלי רכב בחום הכבד. הפעם, כך נראה, הצילו ערנות עוברי האורח וזריזות שוטרי תחנת מעלות את חייו של ילד קטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת