השר כץ הדיח את יו"ר רכבת ישראל

ישראל כץ החליט להדיח מתפקידו את יו"ר רכבת ישראל אורי יוגב. החלטתו של כץ נתקבלה בהפתעה שכן יוגב נחשב מקורב בדעותיו לממשלה, ולקח חלק במאבק נגד ועד העובדים ובפיתוח הרכבת בשנים האחרונות במסגרת תכנית "נתיבי ישראל" שמקדם ראש הממשלה

מודח. אורי יוגב, ארכיון (חדשות 2)

שר התחבורה ישראל כץ החליט במפתיע להדיח את יו"ר חברת הרכבת אורי יוגב, שממלא את תפקידו מזה שנה וחצי. המהלך של השר נתקבל בהפתעה, שכן יוגב נחשב מקורב בדעותיו לנתניהו ולכץ, והוא הוביל את המהלכים האחרונים ברכבת כולל ניהול תוספת התקציב המשמעותית לחברה במסגרת פרויקט "נתיבי ישראל".

במהלך המאבק של ועד עובדי הרכבת בהנהלת החברה, אורי יוגב היה יעד מרכזי של הועד שטען כי יוגב פועל להפרטה זוחלת ברכבת על חשבון העבודה המאורגנת. בסוף השנה שעברה ערכו כמה מחברי הועד הפגנה סוערת מול ביתו הפרטי של יוגב, ולאחר שכמה מהם נעצרו - הושבתה תנועת הרכבות עד לשיחרורם, בניגוד להוראות בית הדין לעבודה.


אורי יוגב עצמו הגיב למהלך ואמר "בשנת 2003 כראש אגף התקציבים באוצר, האמנתי בפיתוחה של הרכבת והקציתי כ-24 מיליארד ₪ לפיתוח והקמת חברת רכבת בע"מ שתביא לפיתוח הפריפריה ולחיבור ערים ויישובים נוספים לרשת מסילות הברזל, כפי שאכן נעשה בשנים שעברו בקווים בין ת"א לבאר שבע, ת"א וראשל"צ מערב והעבודות המתקדמות בקו המהיר לירושלים".


"לחברת רכבת ישראל הגעתי לפני למעלה משנתיים לבקשת ראש הממשלה, על מנת לסייע לחברה להפוך לגוף תחבורה חזק ויעיל המתפקד בצורה מיטבית. בתקופה זו פעלתי למימוש מדיניות הממשלה, שאני כאחד מיוזמיה מאמין בה ומקדם אותה זה למעלה מעשור. "את עבודתי בחברה התחלתי, על רקע משבר קשה ואני חושב שנעשו שינויים דרמטיים וחיוביים בחברה. אם וכאשר דורון וייס ימונה ליו"ר פעיל, אסייע לו בכל דרך אפשרית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת