חדש בירושלים: רמדאן באיימקס

יוצרים מרחבי העולם התכנסו בימים האחרונים בבירה על מנת לצלם סרט על החודש הקדוש לאיסלאם. מפיקים בכירים ובמאים מפקחים על הצילומים, שבקרוב יוצגו בבתי הקולנוע ברחבי העולם בטכנולוגיית האיימקס. צפו בקטעים ראשונים מתוך הסרט

מתוך הסרט החדש על ירושלים (חדשות 2)

מזרח ירושלים עולה לכותרות בדרך כלל בנסיבות של מתיחות ביטחונית, אך בימים האחרונים אפשר לראות שם מחזות אחרים לגמרי. השבוע הוקם במזרח הבירה, ברובע המוסלמי, סט צילומים של הפקת ענק יקרה בחו"ל שמתעדת בטכנולוגיית איימקס את חגיגות הרמדאן בלב העיר העתיקה כחלק מצילומי סרט מלא על ירושלים.

מאות אנשי הפקה מארצות שונות הגיעו לארץ, אבל השחקנים היו אמיתיים: חוגגי הרמדאן הערבים-ישראלים. הסרט המלא יכלול גם צילומים של חג הפסח היהודי ושל טקסים נוצריים ואמור להנגיש את ירושלים לצופים בעולם בטכנולוגיית האיימקס הייחודית.

זוכה האוסקר בראש ההפקה

"הסרט יסייע להפוך את ירושלים על כל חלקיה של ירושלים נגישים וקרובים לכל אחד", אומר במאי הסרט דניאל פרגוסון.

"כישראלי זה בהחלט מרגש. לא ראיתי אף פעם מהי שמחת הרמדאן אצל המוסלמים״ אומר נעם שלו ("היי לייט סרטים") המנהל את ההפקה בישראל "זו הזדמנות נדירה להציג את שמחת הרמדאן העממית בפני קהל צופים כה גדול בארץ ובעולם״.

הסרט ייצא לאקרני איימקס בעולם בעוד כשנה, וכעת אתם יכולים לצפות בהצצה ממנו בו בפעם הראשונה. הסרט עצמו, הוא הפקה קנדית-בריטית-אמריקנית בראשה עומד המפיק זוכה האוסקר ג'ייק אברטס שהפיק בעבר את הנהג של מיס דייזי, גאנדי, מרכבות האש וטירונים מושלמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת