תיעוד ממסוק: מרדף אחרי טרקטורונים שמשתוללים בחוף

במסגרת המלחמה בתופעת הנהגים המשתוללים בחופים ומסכנים את הציבור, נערך בסוף השבוע מבצע אכיפה בחופי אשקלון וניצנים. שוטרים ופקחים, בסיוע מסוק, זיהו חבורה של 5 צעירים שנוסעים במהירות מופרזת על טרקטורונים ואופנועים - ומתחבאים בעצים. צפו בתיעוד מהמסוק המשטרתי

ישראלים רבים שמנסים להימלט מהחום של חודשי הקיץ ולמצוא מפלט בים, נאלצים להתמודד לא פעם עם תופעה מעצבנת הרבה יותר מהחום שרק הולכת וגוברת: נהגים שנוסעים בחופים במהירות מופרזת ומסכנים את המתרחצים.

ביום שישי האחרון, במסגרת פעילות יזומה, הגיעו עשרות שוטרי תנועה וסיור, פקחי עירייה, אנשי רשות הטבע והגנים ומתנדבים לחופי אשקלון וניצנים במטרה לאתר את בריוני החופים שמפריעים לציבור.

במהלך הפעילות זיהו הצוותים באמצעות מסוק משטרתי שלושה טרקטורונים ושני אופנועים דוהרים. "הם נסעו במהירות מופרזת ובצורה שמסכנת את המתרחצים, את העוברים והשבים ואת עצמם", סיפר פקד שי שלמה, ראש משרד תנועה בתחנת אשקלון שבמרחב לכיש.

התחבאו בצמרות העצים

במהלך המרדף, שנמשך יותר מחצי שעה לאורך החוף, סימנו השוטרים לחבורת הצעירים לעצור והזהירו אותם, אך אלה המשיכו בנסיעה הפרועה. "בשלב מסוים הם הסתירו את הטרקטורונים באזור של עצים וטיפסו עליהם", תיאר פקד שלמה.

באמצעות הכוונת המסוק, הגיעו הצוותים למקום מחבואם של חמשת הנהגים, בשנות ה-20 לחייהם, ועיכבו אותם לחקירה בגין הכשלת שוטר, סיכון חיי אדם וסיכון נתיב תעבורה. במקביל הורדו כלי הרכב מהכביש לחצי השנה הקרובה. "בנוסף לעבירות שביצעו, הסתבר שגם הטרקטורונים והאופנועים היו לא חוקיים וללא לוחיות רישוי", ציין פקד שלמה.

במהלך המבצע נרשמו כ-40 דוחות תנועה, מתוכם 20 בגין בריונות כביש. במשטרה מדגישים כי הם ימשיכו להילחם בתופעה. "נערוך עוד פעולות דומות בסופי השבוע הקרובים בהיבט של אכיפה על החוף וסיכול התופעה שמסכנת את כולם", הדגיש פקד שלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת