תעוזה משטרתית: שוטר הציל נכה בן 70 מדליקה

הצוער אדיב אוחנה הבחין במהלך סיור שגרתי בעשן שעולה מבית סמוך ובמקום רק להזעיק את כוחות הכיבוי ולהמתין, החליט אוחנה לקחת יוזמה ולבדוק בעצמו האם יש סכנה לדיירי המבנה. לאחר שפרץ לבית גילה השוטר כי נכה בן 70 שלא הצליח להתפנות נמצא בבית אפוף העשן - וחילץ אותו

תעוזה הצילה חיים. ארכיון (שי פוקס)

החלטה של רגע - הצילה חיים: שוטרי הסיור של משטרת ישראל מבצעים לרוב "משימות שוטפות", אך עבור הצוער אדיב אוחנה ממשטרת באר שבע, משמרת הסיור שהחלה בצהריי שבת הסתיימה במשימה יוצאת דופן. אוחנה, שזיהה עשן עולה מאחד הבתים הצליח להציל מדירה בוערת קשיש נכה שנלכד במקום.

האירוע החל לאחר שאוחנה, זיהה יחד עם שותפו עשן שעולה מאחד הבתים סמוך למסלול הסיור בבאר שבע. השוטר הצעיר ניגש לבית, לאחר שחש כי משהו לא כשורה והבחין כי אש פרצה בתוך המבנה. הוא הזעיק מיד את כוחות מד"א ומכבי האש, אך משום שהבין כי מדובר בסכנת חיים של ממש, הוא החליט לפרוץ פנימה לפני הגעתם של כוחות הכיבוי.

לאחר שהצליח לפרוץ את דלת הבית, הוא מצא שם גבר נכה כבן 70, שלא היה מסוגל לחלץ את עצמו מהדירה מלאת העשן. אוחנה הרים את הגבר, חילץ אותו מהדירה בשלום והעביר אותו להמשך טיפול על ידי כוחות ההצלה שכבר הספיקו להגיע למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת