הכירו: הדור הבא של הספורטאים האולימפיים

שמענו על הביצועים של הספורטאים הישראלים באולימפיאדת לונדון – מי שצופים באולימפיאדה הזו מהבית הם כמה ישראלים צעירים שגם בחופש הגדול עסוקים כל הזמן באימונים לאולימפיאדה הבאה, ברזיל 2016. גאיה , עידו וניקול, הם נציגי דור העתיד האולימפי של ישראל, והם חולמים להשמיע את ה"תקווה" באולימפיאדה

בעוד המשלחת הישראלית עושה את צעדיה הראשונים באולימפיאדת לונדון 2012, נשארו בארץ שלוש תקוות אולימפיות שממשיכות להתאמן. אם הכל יסתדר, הם יהיו אלה שיובילו את המשלחת הישראלית למשחקים בעוד ארבע שנים בברזיל.

ניקול טרוסמן, עידו הבר וגאיה גלעדי רק נראים כמו בני נוער רגילים, אך מתנהגים כספורטאים בוגרים לכל דבר ועניין. "אבא לקח אותי בגיל שש לחוג טניס שולחן והתחברתי לזה מהר מאוד", אומרת ניקול, שזכתה זה לא מכבר באליפות אירופה לנערות. מגיל 11, ויתרה ניקול על הסביבה התומכת בקריית אתא ועברה להתגורר בפנימיית המצטיינים של וינגייט.

יחד איתה בפנימייה נמצא גם עידו הבר, שחיין בן 16 שנחשב לשחיין הטוב ביותר שהיה בגילו בישראל. לאחרונה זכה הבר במדליית כסף באליפות ישראל לבוגרים, אך הוא אינו מתכוון להסתפק בכך. "פלפס היה שיאן עולם בגיל שלי", הוא מזכיר, "אני מסתכל על ברזיל אבל רוצה להצליח שם ולא רק להגיד שהגעתי".

גם גאיה גלעדי עשתה ויתורים משמעותיים על חוויות ילדות, כשמגיל 6 היא מתאמנת ללא הפסקה בהתעמלות מכשירים. "ראיתי את האולימפיאדה באתונה ואמרתי להורים שלי שאני רוצה לעסוק בהתעמלות מכשירים", היא מספרת, "מאז, אין חופשות באמצע שנה ואי אפשר סתם לנוח בצהריים על הספה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת