מצלמות האבטחה חשפו: עובד במפעל הצית עצמו - ולא התחשמל למוות

בעקבות הערכה שזרם חשמלי גרם השבוע למותו של גבר כבן 45 סמוך לבית שמש, הגיעו לזירה בוחנים ששללו את התרחיש ואיתרו מכל נוזל דליק ומצית. בבדיקה של תיעוד מצלמות האבטחה במקום התברר כי האיש התאבד כשהבעיר עצמו. כעת נבדק האם היה שרוי בדיכאון

גל ההצתות העצמיות שהחל לפני כשבועיים משה סילמן ז"ל נמשך ביתר שאת: לחדשות 2 נודע כי גבר בן 45, שמת השבוע בעקבות מה שנקבע תחילה כהתחשמלות קטלנית, הצית את עצמו. במשטרה בודקים מה גרם לאיש לשלוח יד בנפשו, כשבין היתר נבחן האם היה שרוי בדיכאון.

האירוע התרחש ביום רביעי האחרון באזור התעשייה הרטוב שבפאתי בית שמש. עובד במפעל לייצור מכשור רפואי אלקטרוני הובהל לבית החולים "הדסה עין כרם" שבירושלים עם כוויות ב-90% מגופו וכשמצבו הוגדר קשה. המאמצים להצילו עלו בתוהו, וכעבור שעות ספורות הוא מת מפצעיו.

בעקבות ההערכה הראשונית שלפיה נגרמה הטרגדיה ממתח גבוה, הגיעו לזירה בוחנים של חברת חשמל. הם שללו את האפשרות שלפיהן התחשמל האיש בשל עוצמת המתח הנמוכה. בסריקות שערך שם אחד מהם איתר מכל נוזל מדלל דליק ("טינר"), ובקרבם מקום - מצית.

בעקבות הממצאים, פנו חוקרי המשטרה להנהלת המפעל בדרישה לבחון את מה שתיעדו מצלמות האבטחה בבית החרושת בזירה. בבחינת התיעוד הם נחרדו לראות את האיש שופך על גופו את החומר הדליק - ואז מצית את עצמו.

הלילה: גבר הצית עצמו במוסד פסיכיאטרי, מצבו קשה

אירוע נוסף של הצתה עצמית התרחש רק הלילה, כשגבר בשנות ה-30 לחייו הבעיר את גופו בבית החולים הפסיכיאטרי "לב השרון" שבפרדסיה. הוא הובהל לבית החולים "שיבא" שבתל השומר כשמצבו קשה. ככל הנראה, מדובר באדם מעורער בנפשו שאושפז במוסד.

עדי ראייה סיפרו כי טרם ההצתה, ניגש האיש לעמדת האחיות ואמר להן ש"נמאס לו מהחיים". נוסף על כך, אחרי שהסביר כי ראה בתקופה האחרונה אחרים שהחליטו לפגוע בעצמם עקב אותו המצב - הבעיר את גופו. האחיות המבוהלות הזעיקו למקום כוח של מד"א, ואנשיו פינו את האיש למחלקת הכוויות שבבית החולים.

ביום הלוויתו של משה סילמן ז"ל הצית עצמו עקיבא מפעי בתחנת אוטובוס באזור התעשייה שבכניסה ליהוד. הוא שפך על עצמו דלק והבעיר את גופו. מצבו מוגדר אנוש והוא עודו מאושפז בבית החולים "שיבא". מכריו של מפעי, נכה צה"ל, סיפרו שנקלע למצוקה כספית בשל התמכרות לקניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת