סרטון מחולל סערה ברשת: "קחי את הכושים אלייך הבייתה"

נוסעת באוטובוס "דן" תיעדה בסלולר תקרית גזענית בה מגדף נוסע שני צעירים בעלי גוון עור כהה. נוסעים שנזעקו לשמע ההערות הגזעניות מצידו - "זכו" גם הם למטחי גידופים. הסרטון שהעלתה לרשת עורר סערה בפייסבוק ובטוויטר. "דן": "הנושא ייבדק"

הגזענות כלפי הזרים בארץ ממשיכה לזקוף את ראשה המכוער: סרטון שהופץ ברשת בימים האחרונים מתעד נוסע באוטובוס "דן" מגדף בחריפות נוסעים ממוצא אפריקני שישבו מאחוריו. אחת מהנוסעות שהיו באוטובוס בזמן התקרית הוציאה מצלמה ותיעדה את שהתרחש, הפיצה את הסרטון בפייסבוק וביוטיוב - וחוללה סערה.

צפו בסרטון:

לקטע הווידאו שהועלה לרשת הוצמד תיאור המגולל את השתלשלות המקרה מתחילתו ועד סופו. הגולשת טוענת, כי ביום ד' אחר הצהריים, עלתה לקו 189 של חברת דן. "באוטובוס ישבו שני בחורים צעירים שחורים. אחד מהם, דיבר בסלולרי בשפה זרה. לפתע, בחור שישב מאחוריהם קם בהפגנתיות ממושבו, ואמר בקול רם: 'די! כבר נמאס לשמוע אתכם!'".

אך כאן לא מסתיים הסיפור. מתיאורה של הנוסעת עולה כי בטרם צילמה את האירוע, השמיע הנוסע את ההערות הגזעניות ולא שעה להערותיהם של הנוסעים האחרים באוטובוס, שהפצירו בו להפסיק את ההתקפה החריפה כלפי הנוסעים האפריקנים. בקטע שאינו נראה בסרטון, טוענת הנוסעת כי הוא צעק לעברם "תחזרו לאפריקה! זה מקום של ישראלים פה!".

לאחר מכן, כך על פי תיאור האירוע, הוציאה הגולשת את מצלמת הטלפון הנייד שלה, והחלה בתיעוד התקרית. "כל הזמן הזה, אותם שני חבר'ה צעירים לא אמרו מילה והביטו במתרחש במבוכה", סיפרה, כפי שגם ניתן לראות בתיעוד. בסרטון אף ניתן לראות את האיש מגדף את הנוסעת, שהעירה לו על התנהגותו הבזויה, וצועק לעברה: "את יכולה לקחת את כל הכושים אלייך הבייתה, שיגורו איתך".

יצויין, כי למרות שהתקרית התרחשה מאחורי נהג האוטובוס, לא נראה האחרון מתערב בנעשה. הגולשת סיימה את תיאור האירוע המזעזע בקריאה לגולשים האחרים שנחשפו לאירוע הקשה שתועד. "אני מבקשת מכם לשתף את הסרטון הזה, כי זה פשוט מטורף שמי שצריך להתחפר מבושה - מלא בגאווה, ולהיפך", סיכמה.

מחברת "דן" נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק. לדאבוננו, מדובר באלימות שבאה לידי ביטוי בהערות גזעניות. אוטובוס הוא בסך הכל מראה של החברה הישראלית, וסיטואציה שכזאת עלולה לקרות בכל שטח ציבורי. נהגי החברה מונחים להתייחס לאלימות מילולית כאל אלימות פיזית - ולהתנהג בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת