העונש לכדורגלן: הרחקה ל-99 שנים

ההתאחדות לכדורגל הרחיקה לצמיתות ספורטאי מליגה ג' ששיחק במקביל בליגה הפלסטינית. הדיין קבע כי המשחק בשתי ליגות במקביל זכאי לעונש המקסימלי - הרחקה ל-99 שנים, קרי לצמיתות

עונש כבד לשחקן (ההתאחדות לכדורגל בישראל)

שיחק בשתי קבוצות - והורחק לצמיתות: הכדורגלן עאטף אבו בילאל בן ה-30, המשחק במכבי שגב שלום בליגה ג' דרום, הועמד לדין לאחר שהתגלה כי שיחק גם בליגה הפלסטינית במקביל ועבר בכך על החוק. הדיין הטיל עליו את העונש המקסימלי - הרחקה באופן גורף מכדורגל. מסיבה טכנית, צוין בהחלטה כי ההרחקה היא עד לשנת 2113 - כאשר הכדורגלן יגיע לגיל המכובד 129.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתוני ההתאחדות, אבו בילאל שיחק השנה שש פעמים במדי הקבוצה וכבש שמונה שערים - עד שהועמד לדין בגין הרישום הכפול. ב-17 באוקטובר נפתח התיק נגד אבו בילאל, אך הדיון הראשון בעניינו החל רק חודשיים לאחר מכן.

הדיין גיורא לנדאו קבע החודש כי אבו בילאל עבר על חוקי ההתאחדות, כאשר היה רשום בשתי התאחדויות במקביל אך שיחק בישראל. על השחקן נגזר עונש ארוך טווח - הרחקה לצמיתות וקנס כספי בסך 1,000 שקלים. על מנת לחזור לשחק לפני גיל 129, יצטרך אבו בילאל להמציא אישור שחרור מההתאחדות.

אילוסטרציה (רויטרס)

בהתאחדות הדגישו כי מכיוון שאבו בילאל שיחק בשתי התאחדויות שונות - הוא הפר את החוק של פיפ"א (התאחדות הכדורגל הבינלאומית) ועל כן זכאי לעונש המקסימלי בנושא. שחקנים שונים בליגות הישראליות, כגון עלי חטיב ואחמד סבע, שיחקו בעבר בהתאחדות הפלסטינית אך השיגו שחרור רשמי ולא השתתפו בשתי המסגרות במקביל.