"אישה פורצת דרך, מודל לחיקוי"

הערב תובא למנוחות השופטת בדימוס ומבקרת המדינה לשעבר מרים בן פורת, שהלכה לעולמה בגיל 94. בכירי המדינה הביעו צער על מותה. רה"מ נתניהו: "בצניעותה, בדבקותה בעקרונות ובמסירותה למדינה היא נתנה דוגמה ומופת לשוויון ההזדמנויות"

"אישה פורצת דרך, מודל לחיקוי". מרים בן פ (סער יעקב, לע"מ)

בכירי מערכת המשפט, פוליטיקאים ואנשי ציבור רבים מביעים הבוקר צער כבד על פטירתה של שופטת העליון ומבקרת המדינה בדימוס מרים בן פורת. הערב היא תובא למנוחות בהר המנוחות גבעת שאול בירושלים.

בהודעה שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו נכתב: "השופטת בן-פורת הייתה אישה פורצת דרך, שופטת מוערכת בבית המשפט העליון, מבקרת מדינה שקידשה את ערכי היושרה והשקיפות, כלת פרס ישראל. בצניעותה, בדבקותה בעקרונות ובמסירותה למדינה היא נתנה דוגמה ומופת לשוויון ההזדמנויות ולעליונות שלטון החוק במדינת ישראל. יהיה זכרה ברוך".

שר הביטחון אהוד ברק מסר כי "מרים בן פורת הייתה שופטת מוערכת ומבקרת מדינה חשובה. היא מילאה את כל תפקידיה בשירות עליונות המשפט ותוך עמידה על עקרונותיה".

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הביעה גם היא צער על פטירתה של מבקרת המדינה לשעבר, אותה כינתה "אחת הדמויות האקטיביות והאידיאליסטיות שידעה החברה הישראלית". היא אמרה כי "בן פורת היוותה מודל לחיקוי, כאשר היתה האשה הראשונה והיחידה בתפקיד מבקר המדינה, כשהעלתה את רמת הביקורת הציבורית לעין שיעור וכשנלחמה בכל כוחה בשחיתות השלטונית. כולי תקווה שישראל תדע עוד דמויות ציבוריות מרשימות כבן פורת". 

יו"ר קדימה שאול מופז מסר: "מרים בן פורת היתה עמוד האש שהאיר מוסר ויושר. היא לא חסכה ביקורת בהגנה על יושרתה ומוסריותה של המדינה והחברה, ופרצה דרך לנשים רבות שבאו אחריה והשתלבו בתפקידים בכירים במערכות הציבוריות בישראל".

הלוויתה תצא בשעה 19:00 מבית ההספד, קהילת ירושלים בהר המנוחות גבעת שאול.