טקס בירושלים: 50 שנה למשפט אייכמן

באירוע שהתקיים בבירה ציינו 50 שנה למשפטו של הפושע הנאצי אדולף אייכמן, ששינה את פני החברה הישראלית. בטקס נשמעה עדות חיה מפיו של מיכאל גולדמן-גלעד, ונאומים של ח"כ יחימוביץ' ויו"ר הסכנות היהודית שרנסקי

ב-11 באפריל 1961 נפתח ב"בית העם" בירושלים משפטו של הפושע הנאצי אדולף אייכמן - באירוע שהייתה לו חשיבות מכרעת בעיצוב פניה של מדינת ישראל החדשה ובשינוי היחס לניצולי השואה. הערב נערך באותו המקום ממש (כיום מרכז ז'ראר בכר) אירוע מסכם לשנת ה-50 של המשפט ההיסטורי. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את הטקס.

את האירוע, מטעמו של מרכז ההסברה, מנחה מוטי גלעדי, ומשולבים בו נאומים, מונולוגים וקטעי תיאטרון וריקוד. בסרטים שנערכו במיוחד לרגל האירוע מופיעים קטעי עדויות מהמשפט וראיונות עם אותם העדים כיום. השר יוסי פלד, שאביו נספה באושוויץ, השתתף באירוע. ונאמו במהלכו ח"כ שלי יחימוביץ', יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי ועו"ד תמי רווה-האוזנר - בתו של הקטגור במשפט, גדעון האוזנר.

ניצול השואה מיכאל גולדמן-גלעד מסר בפני הנוכחים עדות חיה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הקליט ברכה מיוחדת לרגל האירוע ששודרה בטקס. בחלק האומנותי הופיעו הזמר חנן יובל, הכנר אייל שילוח, להקת המחול קולבן-דאנס, להקת אורתו-דה בקטעים מתוך המופע "אבנים" והלהקה הצבאית של חיל החינוך והנוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת