היום: שנת ה-50 למשפט אייכמן

בירושלים יציינו היום באירוע מיוחד את שנת ה-50 למשפט ששינה את פני החברה הישראלית - משפטו של הפושע הנאצי אדולף אייכמן. באירוע ישודרו ראיונות עכשוויים עם עדים במשפט ותתקיים עדות חיה מפיו של מיכאל גולדמן-גלעד. השר יוסי פלד וח"כ שלי יחימוביץ' יישאו דברים. את האירוע נעביר בשידור חי החל מהשעה 18:00

אירוע ששינה את הרחוב הישראלי. משפט אייכמ (חדשות 2)

ב-11 באפריל 1961 נפתח ב"בית העם" בירושלים משפטו של הפושע הנאצי אדולף אייכמן - באירוע שהייתה לו חשיבות מכרעת בעיצוב פניה של מדינת ישראל החדשה. הערב יתקיים באותו המקום ממש (כיום מרכז ז'ראר בכר) אירוע מסכם לשנת החמישים של המשפט ההיסטורי. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר בשידור ישיר את האירוע החל מהשעה 18:00.

את האירוע, מטעמו של מרכז ההסברה, ינחה מוטי גלעדי, וישולבו בו נאומים, מונולוגים וקטעי תיאטרון וריקוד. בסרטים שנערכו במיוחד לרגל האירוע יופיעו קטעי עדויות מהמשפט וראיונות עם אותם העדים כיום. השר יוסי פלד, שאביו נספה באושוויץ, ינאם באירוע. כמו כן ינאמו ח"כ שלי יחימוביץ', יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי ועו"ד תמי רווה-האוזנר - בתו של הקטגור במשפט, גדעון האוזנר.

ניצול השואה מיכאל גולדמן-גלעד ימסור בפני הנוכחים עדות חיה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הקליט ברכה מיוחדת לרגל האירוע והיא תשודר במהלכו. בחלק האומנותי יופיעו הזמר חנן יובל, הכנר אייל שילוח, להקת המחול קולבן-דאנס, להקת אורתו-דה בקטעים מתוך המופע "אבנים" והלהקה הצבאית של חיל החינוך והנוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת