הדס נהרגה במפולת סלעים בהודו: "פתאום היא הפסיקה לנשום"

היום צפויה לנחות בנתב"ג גופתה של הדס בן-שושן מפתח תקווה, שטיולה לדרמסאלה בגיל 20 הסתיים במותה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר שליח בית חב"ד המקומי שליווה אותה על רגעיה האחרונים: "דיברתי איתה כמה שיותר, עד שהיא איבדה את ההכרה"

הדס בן-שושן. נהרגה בטיול (חדשות 2 ורויטרס)

בני משפחתה של הדס בן-שושן, צעירה בת 20 מפתח תקווה שנהרגה היום בעיר דרמסאלה שבהודו, נחרדו לקבל היום את הבשורה הקשה על מותה. הדס טיילה יחד עם כמה מחבריה בדרמקוט - אזור הררי תלול שמושך אליו תיירים רבים מכל רחבי העולם - כשלפתע החלו להידרדר סלעים ואבנים כבדות מהפסגות שמעל. באותה המפולת ספגה הדס מכה אנושה ברגלה שגרמה לפצעי המוות שהכריעו אותה.

אביה של הדס הוא איש העסקים יחיאל בן-שושן. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הוא סיפר בקול שבור כי גופת בתו, שהועברה מאזור האסון לבירה ניו-דלהי, צפויה לנחות מחר בישראל - ורק אז יחלו ההכנות להלוויתה.

בדרמקוט, סמוך מאוד למקום שבו התרחשה המפולת, פועל בית חב"ד לרווחת המטיילים הרבים מישראל שפוקדים את האזור. האסון התרחש כשהדס וחבריה פקדו את המפלים שם - אתר המושך אליו תיירים רבים.

"בחור נכנס - וצרח 'שיביאו מסוק"

מנחם בורוכוב, שליח בבית חב"ד בדרמסאלה, נרתם לסייע בפינויה של הדס וליווה אותה ברגעיה האחרונים. הוא תיאר את השתשלות האירועים הקשה שחווה מתחילת העברתה לטיפול רפואי - ועד לקביעת מותה.

"בסביבות 10:00 בבוקר נכנס לבניין בחור ישראלי שהיה מבוהל וצרח שחייבים להביא מסוק. הוא סיפר שהוא והחברים שלו יצאו למפלי דרמקוט, שם החלה מפולת. כל אחד מהם ניסה למצוא לעצמו מקום מסתור, אבל הדס לא הצליחה - ונפגעה ברגל", הוא שחזר - והוסיף: "בית חב"ד מרוחק שעה וחצי מהמקום שבו זה קרה. יחד עם הבחור הישראלי התחלנו לרוץ לשם והגענו בתוך חצי שעה".

כשהגיע לזירה, מצא מנחם את הדס מוקפת בחבריה - שהספיקו לחבוש את רגלה באמצעים שעמדו לרשותם והרכיבו אלונקה מענפים שאספו כדי להקל על פינויה. "היא הייתה בהכרה", סיפר באשר לרגעים הראשונים. "דיברתי איתה והשתדלתי כל הזמן לתקשר איתה כמה שיותר. ממש באמצע הדרך היא התחילה לאבד את ההכרה. שמתי את היד מתחת לאף שלה כדי לוודא שהיא נושמת, עד שבשלב כלשהו היא הפסיקה לנשום".

מנחם והישראלי שהיה עמו המשיכו לצעוד עד למקום הגעת אמבולנס שפינה את הדס לבית חולים מקומי - שם נקבע מותה.

 "קשה להאמין שהיא הלכה בגיל כל כך צעיר"

ספיר בן-שושן, בת משפחתה של הדס, הציבה בעמוד הפייסבוק שלה את תמונתה ושיתפה את חבריה בטרגדיה. "אלוהים החליט שהוא לוקח לנו את הנסיכה המלאכית הזאת במפולת סלעים כשטיילה בהודו. זה כואב. קשה להאמין לזה, שהיא הלכה בגיל כל כך צעיר".

"חבריה של הדס, יחד עם מבקרים בריטיים ומקומיים, סייעו להעביר אותה לאמבולנס שעבר דרך ארוכה ומפותלת עד שהצליח להגיע לזירה", סיפרו גורמים בבית חב"ד. "הם פעלו בגבורה לעצור את הדימום שלה עם חסימת עורקים , אבל היא איבדה דם רב ולאחר מכן נקבע מותה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק