ירידה של 25% במספר ההרוגים בכבישים

לרגל ציון יום המודעות לבטיחות בדרכים, מפרסמת עמותת "אור ירוק, נתונים על מספר ההרוגים בכבישים במחצית הראשונה של שנת 2012. מהנתונים עולה כי חלה ירידה חדה במספר ההרוגים ובמספר התאונות הקטלניות באופן כללי

תאונה בשוהם, ארכיון (חדשות 2)

24/7 הוא התאריך הסמלי שבחרו בעמותת "אור ירוק" לציון יום המודעות לבטיחות בדרכים, המהווה תזכורת לציבור כי המאבק בתאונות הדרכים נמשך ומתקיים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

מנתוני "אור ירוק" עולה כי מתחילת שנת 2012 נרשמו 168 הרוגים בתאונות דרכים לעומת 224 הרוגים, בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה של כ-25% במספר ההרוגים בדרכים, כשהירידה גדולה יותר בתחום התאונות שהתרחשו מחוץ לעיר, בהן התוצאה בדרך כלל קטלנית יותר. שיעור ירידה גבוה במיוחד במספר ההרוגים בדרכים נרשם במגזר הערבי- ירידה של 31% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

מתחילת שנת 2012 נרשמה ירידה גם במספר התאונות שהסתיימו במוות ומספרן עומד על 140 לעומת 197 תאונות קטלניות בתקופה המקבילה בשנת 2011, ירידה של 29%.

"המגמה החצי שנתית מלמדת כי תאונות דרכים אינן גזירת גורל", מסביר שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק. "ניתן להפחית את מספר ההרוגים בדרכים. מדינות באירופה הוכיחו שניתן להפחית את מספר ההרוגים בדרכים בכ 50% ויותר בעשור. ממשלת ישראל חייבת לקדם את אישור התוכנית הלאומית לבטיחות בדרכים ולהחזיר על כנו את תקציב המאבק בתאונות הדרכים, שקוצץ ביותר מ-240 מיליון שקלים".

במסגרת אירועי יום המודעות לבטיחות בדרכים, יקיימו מתנדבי ופעילי עמותת "אור ירוק" מבצעי הסברה בכ-270 מוקדים ברחבי המדינה. במסגרתם יועברו הדרכות, הסברה בנושא נהיגה נכונה ובטוחה ויחולקו חומרי הסברה לנהגים בדרכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת