מצבו של הנכה שהצית עצמו מוסיף להיות קשה

יממה אחרי ההצתה של נכה צה"ל ביהוד, ארבעה מקרים של אזרח המאיימים להצית עצמם בשל מצוקה כלכלית. בכל המקרים הצליחו עדים למנוע את ההצתה. מצבו של עקיבא מפעי מוסיף להיות קשה

נמשך גל ניסיונות ההצתה העצמית בהשראת משה סילמן: ארבעה בני אדם ניסו היום להצית את עצמם על רקע בעיות כלכליות. בכל המקרים, אנשים שהיו בסביבתם הצליחו למנוע מהם מלפגוע בעצמם.

תושב שדרות ניסה להצית עצמו בבניין העירייה בעיר. הוא נעצר ונלקח לחקירה. כמה שעות קודם לכן, ניסה תושב נתיבות בן 47 להצית את עצמו בבניין העירייה בעירו. מאבטח העירייה יחד ושוטרי תחנת נתיבות השתלטו עליו בטרם פגע בעצמו. הוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה בעיר.

הבוקר ניסה אדם נוסף להצית את עצמו, הפעם מחוץ למחלקת הרווחה של עיריית אשדוד, בדרישה לדיור. גם במקרה הזה הצליחו השוטרים ואנשי מחלקת הרווחה למנוע את המקרה.

המקרה הרביעי, קרה גם הוא בדרום הארץ כשתושב אופקים בן 65 ניסה במהלך הלילה להצית את עצמו בפתח תחנת המשטרה בעיר. שוטרים שהבחינו בו השתלטו עליו והצליחו למנוע ממנו להמשיך במעשה. הגבר פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

אתמול הצית עצמו בתחנת אוטובוס באזור התעשייה בכניסה ליהוד עביקא מפעי, נכה צה"ל בן 45 שהיה מרותק לכיסא גלגלים. "מדובר באדם מסכן שמוכר כנכה צה"ל וקיבל מהארגון את הטיפולים להם הוא זכאי", סיפר חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הוא עשה מעשה מזעזע נוראי, שכל מה שאני יכול להגיד עליו הוא שהוא מצער ואני כואב את מה שקרה".

חוקרי משטרה שהגיעו למקום גבו עדויות מעדי ראייה למה שהתרחש לאור יום על הכביש הראשי ביהוד. מאז אתמול הוא מאושפז בבית החולים תל השומר במצב קשה, כשרוב גופו מכוסה כוויות והוא מונשם ומורדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת