עצרת הזיכרון למשה סילמן: מפגינים חסמו את הירידה לנתיבי איילון

מאות פעילי המחאה החברתית התקבצו במספר ערים כאות זיכרון למשה סילמן שמת מפצעיו. בת"א הפעילים חסמו את הירידה לנתיבי איילון, ומפגין אחד נעצר. על סניף ביטוח לאומי רוסס: "ד"ש ממשה סילמן"

שבוע בדיוק אחרי ההפגנה שבה הצית עצמו משה סילמן ויממה אחרי שגופו נכנע לכוויות הקשות, קיימו אמש פעילי המחאה החברתית צעדות לזכרו במספר מוקדים בישראל. בתל אביב חסמו המפגינים את הירידה לנתיבי איילון לכיוון דרום, ומפגין אחד נעצר. מוקדם יותר חסמו המפגינים את הרחוב יצחק שדה בעיר וקראו "כולנו משה סילמן". בחדשות 2 באינטרנט העברנו את ההפגנה שנערכה בתל אביב בשידור חי.

לאחר צעדת מחאה שיצאה ממשרדי חברת "עמידר" בתל אביב ועצרת שנערכה ברחוב קפלן, הגיעו מפגינים רבים הגיעו לסניף הביטוח הלאומי בצומת הרחובות יצחק שדה והמסגר בתל אביב. אלמונים, ריססו על המבנה את הכתובת: "ד"ש ממשה סילמן", והמפגינים ירדו לכביש וחסמו את רחוב יצחק שדה, עד שהכביש נפתח מחדש לתנועה על ידי המשטרה.

בעצרת שנערכה מוקדם יותר בהשתתפות מאות בני אדם קראו המפגינים: "ביבי הביתה", "הון, שלטון, עולם תחתון" ו"כולנו משה סילמן". אחד הנואמים פנה לראש הממשלה ואמר: "אני הבאתי לך הרבה קולות, אנחנו העלנו אותך - ואנחנו נוריד אותך". נואם אחר הדגיש: "אנחנו נצעד עד שנמגר את שלטון המושחתים". אחד הפעילים החברתיים, איליאן מרשק, הקריא את מכתב ההתאבדות של סילמן והקהל חזר אחריו.  

"אנחנו מאמינים בחיים"

בדף הפייסבוק שפתחו מארגני המחאה נכתב: "במשך שישה ימים נאבק משה סילמן על חייו בבית החולים, לפני שהכוויות הכריעו את גופו. נצעד לרחוב קפלן 5, היכן שהוא איבד תקווה ונשבר סופית לנוכח מצבו הקשה. הוא זעק את זעקת כולנו - למען צדק חברתי".

יוזמי האירוע צירפו להזמנה מסר שלטענתם הגיע ממשפחתו של סילמן, שלפיו הביעו תקווה כי "מה שעשה משה ייתן דחיפה לזה שיקרו דברים טובים ושאף אחד לא יעשה מעשה שכזה. זו לא טרגדיה אישית, אלא לאומית ועולמית".

סילמן, שמת אתמול לאחר שישה ימים שבהם נאבקו הרופאים על חייו, יובא למנוחות מחר ב-17:00 בערב בבית העלמין בחולון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת