הערב: פעילי המחאה החברתית ייצעדו לזכרו של משה סילמן

אתמול הלך לעולמו המפגין שהצית עצמו במוצאי השבת שעברה. במלאת שבוע לאירוע הקשה ישובו עמיתיו למאבק לזירה שבה הבעיר את גופו בתל אביב וידליקו נרות "לזכרו ולזכרם של קורבנות עבר שבחרו להישאר אנונימיים"

צעדה לזכר סילמן. ארכיון (עודד קרני, mako)

שבוע בדיוק אחרי ההפגנה שבה הצית עצמו משה סילמן ויממה אחרי שגופו נכנע לכוויות הקשות, יקיימו הערב פעילי המחאה החברתית צעדה לזכרו שתגיע לשיא בזירה שבה הבעיר את גופו בתל אביב.

"במשך שישה ימים נאבק משה סילמן על חייו בבית החולים, לפני שהכוויות הכריעו את גופו", נכתב בדף ההסבר לאירוע. "נצעד לרחוב קפלן 5, היכן שהוא איבד תקווה ונשבר סופית לנוכח מצבו הקשה. הוא זעק את זעקת כולנו – למען צדק חברתי".

אחר כך, מתכוונים הפעילים להדליק נרות לזכרו "ולזכרם של קורבנות עבר שבחרו להישאר אנונימיים", כהגדרתם, ברחבה שמול משרדי המוסד לביטוח לאומי.

קרוביו של סילמן: "מקווים שיקרו דברים טובים"

"נצעד יחד - אזרחים, נפגעי דיור, נפגעי הביטוח הלאומי וכל מי שרוצה להצטרף נגד חוסר ההגינות ואטימות הלב של בעלי ההון, מחזיקי השליטה במשק והממשלה. אנחנו מאמינים בחיים ובכוחו של מאבק עממי משותף לשנות. אנחנו חזקים ולא אומרים נואש", הצהירו ראשי המחאה.

יוזמי האירוע צירפו להזמנה מסר שלטענתם הגיע ממשפחתו של סילמן, שלפיו הביעו תקווה כי "מה שעשה משה ייתן דחיפה לזה שיקרו דברים טובים ושאף אחד לא יעשה מעשה שכזה. זו לא טרגדיה אישית, אלא לאומית ועולמית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת