ראש ארגון להב"ה: "הוצאתנו מחוץ לחוק תתפוצץ לכולם בפנים"

לאחר שנעצר בחשד לגזענות והסתה לאלימות, בנצי גופשטיין מבהיר בריאיון ממעצר הבית: "פעילי הארגון פועלים בהתאם לחוק. נטפלים אליי רק בגלל התמיכה בי". גינוי על הצתת בית הספר הדו לשוני בבירה לא נשמע מפיו, איום למה שיקרה אם להב"ה יוצא מחוץ לחוק - דווקא כן

ראש ארגון להב"ה בנצי גופשטיין עדיין במעצר בית - ובמשטרה אומרים שיש תשתית ראייתית לכתב אישום נגדו בגין גזענות והסתה לאלימות. הוא מצדו, אומר שהמשטרה סותמת פיות - ומביע ביטחון בכך שפעילי ארגונו פועלים רק לפי החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישבתי במשך מספר ימים בחקירה מאוד מאומצת. ראיתי את יונית לוי, את אברי גלעד, את תכנית הבוקר, רזי ברקאי. השמיעו לי את כל התכניות שהופעתי בהן", אומר גופשטיין בריאיון לחדשות 2 ממעצר הבית בו הוא נתון.

"בשביל זה עוצרים בן אדם ב-5 בבוקר? אנחנו לא מפעילים שום טרור, אנחנו פועלים רק לפי החוק. אבל זה מעצבן אותם וזה מפריע להם שיש כל כך הרבה אנשים וכל כך הרבה תמיכה, אז זה מה שהם עושים. עוצרים", מבהיר גופשטיין.

"מי שלא משלים עם קיומה של מדינה יהודית הוא אויב"

עליית המדרגה נגד הארגון החלה לפני שלושה שבועות עם הצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים, שהובילה למעצרם של 3 מפעיליו של גופשטיין ובסוף הביאה גם למעצרו שלו.

גופשטיין לא גינה את המעשה בו הודו שלושה מפעילי ארגונו: "צריך לשאול ולחקור לראות אם הם בכלל עשו את זה ושרפו את בית הספר. בשב"כ כולם יכולים להודות בכל. העניין הוא שאני מרגיע את האנשים האלה. כשהם באים אליי יש להם מסגרת לגיטימית לפעול, אם יוציאו את להב"ה מחוץ לחוק - זה יתפוצץ להם בפנים".

בית הספר הדו לשוני לאחר השריפה (פלאש 90)


"אלה שרצחו את אבו חדיר לא היו פעילי להב"ה, אלה שרצחו את רבין לא היו פעילי כ"ך. הפעילים שלי פעלו לפי החוק, אם הם עשו דברים אחרים, אז אין לזה קשר אליי. אני לא עוסק בגינויים. זו לא הדרך. המטרה שלנו היא להגיע לשלטון ולשנות אותו", הוסיף.

"אין לי בעיה עם ערבים, אני לא גזען", הבהיר גופשטיין, "יש לי בעיה עם מי שלא מוכן לקבל שזו מדינה יהודית. מי שלא מקבל את זה הוא אויב שלי. זה לא גזענות, זה רצון לחיות. מי שאויב שלי אין לו מה לעשות פה".

"משטרת מחוז ש"י לא מפנימה את המסר החד-משמעי של בית המשפט מהשבוע שעבר שאמר שאין בקריאה נגד התבוללות משום עבירה. אין בקריאה הזו משום גזענות", הבהיר עורך דינו של גופשטיין, איתמר בן גביר.