מאור הרוש נקבר: "היה מלך השכונה"

בבית העלמין שבכפר מכר נטמן בשעות הצהריים מאור הצעיר שנרצח באוטובוס התיירים בבורגס שבבולגריה. מאות ליוו אותו בדרכו האחרונה וקרוביו זעקו: "אנו קוראים לראש הממשלה ושר הביטחון לפעול ולעשות משהו"

אל בית העלמין שבכפר מכר נהרו בשעות הצהריים מאות בני אדם כדי ללוות את מאור הרוש ז"ל, בן 25 מעכו, שנהרג בפיגוע בבורגס - למנוחת עולמים.

מסע הלוויתו של הרוש לווה בזעקות שבר מצד משפחתו וחבריו הקרובים, שצעקו לעבר קברו הפתוח: "מאור! מאור!". אחד משכניו  הביע את תסכולו מהאירוע הקשה. "אנחנו קוראים לראש הממשלה ולשר הביטחון לפעול ולעשות משהו", זעק בעת שמאור הורד לאדמה.

במהלך ההלוויה, ספדה אחותו של מאור, שירלי, לאחיה שנרצח: "איך אפשר להיפרד ממך? אמא ואבא קראו לך - והלכת בטרם עת. אנחנו עומדים כאן ולא מאמינים שאנחנו נפרדים ממך. מי היה מאמין שהיום אנחנו קוברים אותך?".

בעת טקס הקבורה הקשה ממילא, נרשם עוד אירוע מרגש - שבו נפגשו אביו של דניאל פחימה, הפצוע קשה, ואביו של הרוש ז"ל. "טוב שאחד מהם חזר משם. אנחנו מאחלים לו בריאות", אמר בני, אביו של מאור. "הילד האהוב שלי נפטר", סיפר בכאב בני, אביו של הרוש. "הוא תמיד היה עוזר לי בעבודה, בייחוד כשאני אדם חולה. אנחנו פונים לכולם שיעשו מעשה, שיראו איך הפרחים שלנו נקטפו - וחבל", קונן האב.

"אני מבקשת שיתפללו למען דניאל, ששוכב פצוע בבית החולים", ביקשה אמו של מאור ז"ל, והוסיפה: "היום קברנו את מאור ואליאור, שהיו חברים מגיל אפס - אחד ליד השני".

הסטטוס האחרון: "סוף שבוע בבורגס - וחזרנו"

רגע לפני שעלה על המטוס לבורגס, לחופשה ממנה לא חזר, פרסם מאור הרוש סטטוס בדף הפייסבוק שלו: "סוף שבוע בבורגס - וחזרנו".

בני משפחתו של מאור בן ה-26 ששמעו על פיגוע הטרור בעיר הנופש הבולגרית עדיין קיוו לבשורות טובות כשהגיעו לבית הוריו בעכו. "הוא אחד כזה שיוצא ממצבים", סיפרה בכאב דבורה וייס, דודתו. אבל כשלקחו דגימות דנ"א מהמשפחה, נגוזה התקווה: "הבנו מה זה אומר".

דבורה מספרת כי מאור נסע לבורגס יחד עם שני חבריו הטובים. "כששמענו שאחד מהם במצב קשה, היה ברור שמצבו לא יכול להיות טוב יותר אם הוא ישב לידו", מציינת דבורה שמתקשה לעכל את האסון הנורא: "הוא היה אדם מדהים ומקסים". הדודה ההמומה פנתה לראש הממשלה נתניהו בתחינה: "אנא, יש לקטוע את מסע ההרג בכל מחיר".

הצטרף ברגע האחרון - ונהרג

מאור נהרג יחד עם חברו הטוב אליאור פרייס מפיצוץ המטען באוטובוס. חבר נוסף, דניאל פחימה, נפצע באורח קשה והוטס אחר הצהריים מבולגריה לישראל. השלושה, חברי ילדות שגרו באותה שכונה בעכו, יצאו לטיול יחדיו, זאת לאחר שאליאור הסכים להצטרף אליהם ברגע האחרון.
"מדובר בחבורה שהקשר ביניהם מאוד חזק", סיפר חברם גבריאל בן-אל, "אני לא מעכל שהם נהרגו ועדיין חושב שהם בחיים. הם היו בחורים יפים מבחוץ ומבפנים".

עם היוודע האסון פקדו את בתי המשפחות מנחמים רבים שהתקשו להביע את כאבם במילים. "כל השכונה בתדהמה", סיפר השכן דוד חזן, "אין יותר גרוע מהבשורה הזו".

טרור בבורגס - סיקור מיוחד:

"האסון נפל דווקא כשנכנסת להריון"

איציק קולנגי נטמן; קרוביו ספדו לו: "נויה תגדל לבד"

אלפי ישראלים ממשיכים לנפוש בבורגס: "קיבלנו הנחות בגלל הפיגוע"

ברק: הפיגוע הוא תקלה מודיעינית

אחמדינג'אד: הפיגוע - מהלומה לאויב

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת