לאחר שהוטסו ארצה: קורבנות הפיגוע יובאו היום למנוחות

לאחר טקס קשה שהתקיים הלילה בנתב"ג, יובאו למנוחות במהלך היום חמשת קורבנות הפיגוע הקטלני בבורגס. "הלב נקרע, חמישה ארונות, חמישה חלומות, וחור אחד ענק בלב", אמר השר מיסז'ניקוב שהקריא את שמות ההרוגים. המשפחות כואבות את האסון ומתקשות לעכל

חמשת הישראלים שנהרגו אתמול בפיגוע הטרור בבורגס שבבולגריה יובאו היום למנוחות. איציק קולאנגי בן 27, ייטמן בבית העלמין סגולה בפתח תקווה ב-10:30 בבוקר. באותו בית עלמין, יובא למנוחות ב-11:30, חברו הטוב, אמיר מנשה, גם הוא בן 27.

הלוויתו של מאור הרוש בן 26 מֶעכו, תיערך בשעה 12:00, בבית העלמין נחלת אשר. חברו אליאור פרייס גם כן בן 26 ייטמן באותו בית קברות בשעה 16:00. כוכבה שריקי בת 42 מראשון לציון, תובא למנוחות ב-12:30 בבית העלמין הישן בראשון לציון.

"חמישה ארונות וחור אחד ענק בלב"

בנמל התעופה בן גוריון התקיים הלילה טקס צבאי עם הגעתם של הארונות לישראל. החזן הצבאי הראשי נשא תפילת אל מלא רחמים, והרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ הקריא פרק תהילים. בטקס השתתף גם שר התיירות סטס מיסז'ניקוב שאמר שהחטא היחיד של הנרצחים היה היותם ישראלים ויהודים.

"אנו ניצבים מול הארונות הדוממים הללו, והלב נקרע. חמישה ארונות, חמישה חלומות, וחור אחד ענק בלב", אמר השר מיסז'ניקוב שהקריא את שמות ההרוגים. "חמישה אזרחים ישראלים, נשים וגברים, בשיא פריחתם ובמיטב שנותיהם, שגן העדן אליו נסעו הפך לגיהינום. אנחנו המומים וכואבים, ואין לנו מילים שיוכלו לנחם את אובדנכם. על אף הכאב הגדול, השכול והצער, לא נירתע ולא נישבר. אסור לתת לטרור לשבש את אורחות חיינו".

נכנסה להיריון אחרי 4 שנים

"מנוולים המרצחים האלה. היא אישה בת 42 בהיריון. שניים הלכו, היא והתינוק שלה. הם בסך הכל יצאו לשלושה ימי חופש והיא צריכה לחזור בארון", אמרה אתמול בכאב יעל מורד, אחת מאחיותיה של כוכבה.
"היא אחותנו הקטנה אנחנו יתומים מהורים", סיפרה אחות אחרת. "אין לה ילדים היא נכנסה להיריון אחרי טיפולים של ארבע שנים. ביום שהיא נסעה היא קיבלה תשובה שהיא בהיריון".

"היא התקשרה אליי בשתיים וחצי ואמרה לי שהיא עולה לטיסה", מוסיפה האחות יעל. "כששמעתי על הפיגוע, אמרתי לבעלי 'לא יכול להיות שזאת היא. דיברתי איתה היא לא נמצאת שם, זאת לא כוכבה'".

"הוא אחד כזה שיוצא ממצבים"

בני משפחתו של מאור בן ה-26 ששמעו על פיגוע הטרור בעיר הנופש הבולגרית עדיין קיוו לבשורות טובות כשהגיעו לבית הוריו בעכו. "הוא אחד כזה שיוצא ממצבים", סיפרה בכאב דבורה וייס, דודתו. אבל כשלקחו דגימות דנ"א מהמשפחה, נגוזה התקווה: "הבנו מה זה אומר".

דבורה מספרת כי מאור נסע לבורגס יחד עם שני חבריו הטובים. "כששמענו שאחד מהם במצב קשה, היה ברור שמצבו לא יכול להיות טוב יותר אם הוא ישב לידו", מציינת דבורה שמתקשה לעכל את האסון הנורא: "הוא היה אדם מדהים ומקסים". הדודה ההמומה פנתה לראש הממשלה נתניהו בתחינה: "אנא, יש לקטוע את מסע ההרג בכל מחיר".

הצטרף ברגע האחרון ונהרג

מאור נהרג יחד עם חברו הטוב אליאור פרייס מפיצוץ המטען באוטובוס. חבר נוסף, דניאל פחימה, נפצע באורח קשה והוטס אחר הצהריים מבולגריה לישראל. השלושה, חברי ילדות שגרו באותה שכונה בעכו, יצאו לטיול יחדיו, זאת לאחר שאליאור הסכים להצטרף אליהם ברגע האחרון.

"מדובר בחבורה שהקשר ביניהם מאוד חזק", סיפר חברם גבריאל בן-אל, "אני לא מעכל שהם נהרגו ועדיין חושב שהם בחיים. הם היו בחורים יפים מבחוץ ומבפנים". עם היוודע האסון פקדו את בתי המשפחות מנחמים רבים שהתקשו להביע את כאבם במילים. "כל השכונה בתדהמה", סיפר השכן דוד חזן, "אין יותר גרוע מהבשורה הזו".

שני החברים נהרגו - הנשים נפצעו

לפני ארבעה חודשים נולדה לאיציק קולנגי ורעייתו גילת בת בכורה. אחרי הלידה תכננו בני הזוג חופשה קצרה ללא התינוקת, שנשארה אצל הוריו של איציק. זה היה אמור להיות סוף שבוע ארוך של חופש יחד עם זוג חבריהם הטובים, אמיר מנשה ורעייתו. איציק ואמיר נהרגו - שתי הנשים נפצעו. מצבה של גילת מוגדר קשה והיא תוטס הלילה חזרה לארץ. רעייתו של אמיר נפגעה באורח קל.

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

שלב אחר שלב: כך בוצע הפיגוע

דיווח: המחבל - איש אל-קעידה

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת