"קפץ מהגשר" – ונפצע בינוני

בני נוער רבים "קפצו מגשר" באילת – זינקו מגשר שמתוח מעל הכניסה למרינה אל המים למרות הסכנה והאיסור המפורש לעשות כן. בן 16 שעשה את אותו דבר הלילה סיים את החופשה בבית החולים, לאחר שלא שם לב לכלי שיט שעבר מתחתיו. הוא קפץ, נחבט בסירה ונפצע בינוני

הגשר, כשהוא פתוח למעבר כלי שיט. ארכיון (חדשות 2)

בשביל בני נוער רבים ה"קפיצה מהגשר" היא פעולה שחייבים לעשות בעת נופש באילת. אבל הפעם הקפיצה הסתיימה בבית החולים: בן 16 שקפץ מהגשר בטיילת בעיר הדרומית פגע בזמן נפילתו בסירה שחלפה מתחת לגשר ונפצע בינוני.

הגשר המדובר נמצא על הטיילת באילת, סמוך למלון הילטון מלכת שבא, והוא נמתח מעל הכניסה למרינה שבעיר. במהלך השנים בני נוער רבים קפצו מהגשר אל תעלת המים שמתחת וראו בכך מעין חובה לחופשת הקיץ. עיריית אילת נאבקת בתופעה, כשבין השאר הוצבו שלטים משני צידי הגשר שאוסרים את הקפיצה ממנו וגם הוצבו מצלמות אבטחה משני צידיו. על השלטים בין השאר נכתב כי התעלה רדודה וקרקעיתה סלעית, מה שהופך קפיצה מהגשר - שנמצא 10 מטרים מעל המים - למסוכנת מאוד.

כנראה שהפעולות הללו עדיין לא העלימו את התופעה לחלוטין: נער בן 16 שבילה עם חבריו בעיר קפץ סמוך לשעה אחת וחצי בלילה מהגשר, אך הוא לא שם לב שספינה עברה מתחת לגשר בדרכה מהמרינה לים האדום. הוא קפץ בדיוק שכלי השיט עבר מתחתיו ופגע בו בעוצמה. כוח מד"א שהוזעק למקום פינה אותו לבית החולים יוספטל בעיר כשהוא פצוע באורח בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת