גופות קורבנות הפיגוע בבורגס נחתו הלילה בארץ: "חמישה חלומות, וחור אחד ענק בלב"

שלושת הפצועים הקשים ביותר באירוע הטרור בבולגריה שבו לארץ, באותו המטוס בו הובאו ארונותיהם של אמיר מנשה, איציק קולנגי, מאור הרוש, אליאור פרייס וכוכבה שריקי. במקביל, נשלמות ההערכות להלוויותיהם - שייערכו בבתי העלמין במקומות מגוריהם. משפחותיהם השתטחו של הקברים ופרצו בזעקה גדולה. השר מיסז'ניקוב: הלב נקרע

נחיתה עצובה: בנמל התעופה בן גוריון נחת הלילה המטוס שהשיב ארצה את גופות חמשת קורבנות הפיגוע בבורגס, ואת שלושת הנפגעים שחומרת פציעתם מוגדרת כקשה ביותר. הגופות התקבלו בטקס צבאי בנוכחות בני משפחות ההרוגים, משלחת צה"ל ושר התיירות סטס מיסז'ניקוב שהיה נציג הממשלה. בסיום הטקס נראו מחזות קורעי לב, כשקרובי המשפחה של ההרוגים השתטחו בבכי על ארונות יקיריהם שנהרגו. הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ, קרא פרק תהלים ולאחר מכן נאמר על ידו קדיש.

"אנו ניצבים מול הארונות הדוממים הללו, והלב נקרע. חמישה ארונות, חמישה חלומות, וחור אחד ענק בלב", אמר השר מיסז'שניקוב שהקריא את שמות ההרוגים. "חמישה אזרחים ישראלים, נשים וגברים, בשיא פריחתם ובמיטב שנותיהם, שגן העדן אליו נסעו הפך לגיהינום. אנחנו המומים וכואבים, ואין לנו מילים שיוכלו לנחם את אובדנכם. על אף הכאב הגדול, השכול והצער, לא נירתע ולא נישבר. אסור לתת לטרור לשבש את אורחות חיינו".

במקביל, נשלמות ההכנות להלוויות ההרוגים - ששמותיהם הותרו לפרסום אמש: אמיר מנשה ואיציק קולנגי, חברי ילדות בני 27 במותם. הם נסעו לנופש יחד עם נשותיהם שנפצעו בפיגוע. קולנגי ייטמן ב-10:30 בבוקר בבית העלמין "סגולה" שבעירו. שעה אחת כך, תיערך שם הלוויתו של מנשה. פרט להם, נרצחו מאור הרוש ואליאור פרייס, גם הם חברי ילדות מעכו - בני 26 במותם. הרוש ייטמן ב-12:00 בצהריים בבית העלמין נחלת אשר, וב-15:00 ייקבר שם חברו פרייס.

הרוגה נוספת היא כוכבה שריקי, בת 42 מראשון לציון. בעלה של שריקי, איציק, ערך אחריה חיפושים קדחתניים מיד לאחר הפיגוע - עד שקיבל את הבשורה הקשה מכל. הוא ורעייתו ניסו במשך יותר מארבע שנים להביא לעולם ילד, וביום הטיסה לבולגריה קיבלו את הבשורה המרגשת על כך שהצליחה להרות. זמן קצר אחרי הנחיתה נגוזו כל התקוות: "שניים הלכו, היא והתינוק", קוננו אחיותיה. היא תיטמן ב-12:30 בצהריים בבית העלמין הישן שבעיר מגוריה.

נתניהו הטיל את האחריות על אחמדינג'אד - ששמח לאיד

ראש הממשלה בנימין נתניהו הטיל את האחריות לביצוע הפיגוע בבורגס על טהרן. אמש התייחס לנושא נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד ורמז כי מדובר בצעד נקמה על חיסול מדעני האטום של ארצו.

בנאום פומבי שנשא אמש אמר כי "אויביו המרים של העם האירני והמהפכה האסלאמית גייסו את מרב כוחותיהם כדי לפגוע בנו. הם אומנם הצליחו להכות בנו לא פעם, אבל זכו בתגובה למהלומה חזקה הרבה יותר".

נוסף על כך, אמר אחמדינג'אד כי "האויב סבור שיוכל לממש את מטרותיו במאבק ארוך ועיקש מול העם האירני, אבל בסופו של דבר לא יצליח בכך. אנו פועלים לשם כך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פורסמו שמות הנרצחים בבולגריה

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

אמיר ואיציק נהרגו, נשותיהם נפצעו

שלב אחר שלב: כך בוצע הפיגוע

דיווח: המחבל - איש אל-קעידה

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"