הותרו לפרסום שמותיהם של 5 הישראלים שנהרגו בפיגוע בבורגס

ארונותיהם של 5 הישראלים שנהרגו בפיצוץ המטען בבורגס ינחתו הלילה בנתב"ג. ואלה שמותיהם: אמיר מנשה, איציק קולנגי, מאור הרוש, אליאור פרייס וכוכבה שריקי

חמישה ישראלים נהרגו אתמול בפיגוע הטרור בבורגס שבבולגריה: אמיר מנשה ואיציק קולנגי, חברים בני 27 שנסעו יחד לנופש עם נשותיהם שנפצעו בפיגוע. מאור הרוש ואליאור פרייס, חברי ילדות בני 26 מעכו, וכוכבה שריקי בת 42 מראשון לציון.

במשך שעות ארוכות חיפש איציק שריקי, בעלה של כוכבה, אחר רעייתו - עד שהבין מה שקרה. במשך יותר מארבע שנים ניסו השניים להביא לעולם ילד. אבל החלום הזה נקטע כשכוכבה נהרגה בפיגוע עם העובר שנשאה ברחמה. איציק נפצע קל וכבר חזר לקבלת טיפול בישראל.

נכנסה להיריון אחרי 4 שנים

"מנוולים המרצחים האלה. היא אישה בת 42 בהיריון. שניים הלכו, היא והתינוק שלה. הם בסך הכל יצאו לשלושה ימי חופש והיא צריכה לחזור בארון", אמרה היום בכאב יעל מורד, אחת מאחיותיה של כוכבה.

"היא אחותנו הקטנה אנחנו יתומים מהורים", סיפרה אחות אחרת. א"ין לה ילדים היא נכנסה להיריון אחרי טיפולים של ארבע שנים. ביום שהיא נסעה היא קיבלה תשובה שהיא בהיריון".

"היא התקשרה אליי בשתיים וחצי ואמרה לי שהיא עולה לטיסה", מוסיפה האחות יעל. "כששמעתי על הפיגוע, אמרתי לבעלי 'לא יכול להיות שזאת היא. דיברתי איתה היא לא נמצאת שם, זאת לא כוכבה'".

"הוא אחד כזה שיוצא ממצבים"

בני משפחתו של מאור בן ה-26 ששמעו על פיגוע הטרור בעיר הנופש הבולגרית עדיין קיוו לבשורות טובות כשהגיעו לבית הוריו בעכו. "הוא אחד כזה שיוצא ממצבים", סיפרה בכאב דבורה וייס, דודתו. אבל כשלקחו דגימות דנ"א מהמשפחה, נגוזה התקווה: "הבנו מה זה אומר".

דבורה מספרת כי מאור נסע לבורגס יחד עם שני חבריו הטובים. "כששמענו שאחד מהם במצב קשה, היה ברור שמצבו לא יכול להיות טוב יותר אם הוא ישב לידו", מציינת דבורה שמתקשה לעכל את האסון הנורא: "הוא היה אדם מדהים ומקסים". הדודה ההמומה פנתה לראש הממשלה נתניהו בתחינה: "אנא, יש לקטוע את מסע ההרג בכל מחיר".

הצטרף ברגע האחרון ונהרג

מאור נהרג יחד עם חברו הטוב אליאור פרייס מפיצוץ המטען באוטובוס. חבר נוסף, דניאל פחימה, נפצע באורח קשה והוטס אחר הצהריים מבולגריה לישראל. השלושה, חברי ילדות שגרו באותה שכונה בעכו, יצאו לטיול יחדיו, זאת לאחר שאליאור הסכים להצטרף אליהם ברגע האחרון.

"מדובר בחבורה שהקשר ביניהם מאוד חזק", סיפר חברם גבריאל בן-אל, "אני לא מעכל שהם נהרגו ועדיין חושב שהם בחיים. הם היו בחורים יפים מבחוץ ומבפנים".

עם היוודע האסון פקדו את בתי המשפחות מנחמים רבים שהתקשו להביע את כאבם במילים. "כל השכונה בתדהמה", סיפר השכן דוד חזן, "אין יותר גרוע מהבשורה הזו".

שני החברים נהרגו - הנשים נפצעו

לפני ארבעה חודשים נולדה לאיציק קולנגי ורעייתו גילת בת בכורה. אחרי הלידה תכננו בני הזוג חופשה קצרה ללא התינוקת, שנשארה אצל הוריו של איציק.

זה היה אמור להיות סוף שבוע ארוך של חופש יחד עם זוג חבריהם הטובים, אמיר מנשה ורעייתו. איציק ואמיר נהרגו - שתי הנשים נפצעו. מצבה של גילת מוגדר קשה והיא תוטס הלילה חזרה לארץ. רעייתו של אמיר נפגעה באורח קל.

בהכנת הידיעה השתתפו: פוראת נסאר, בן מיטלמן ויעל אודם

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

שלב אחר שלב: כך בוצע הפיגוע

דיווח: המחבל - איש אל-קעידה

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת