ראתה את המחבל - ונפצעה עם 10 מבני משפחתה

אל בית החולים "סורוקה" שבבאר שבע פונו לבנה אלגריסי ובני משפחתה, שנפגעו כולם זמן קצר אחרי שנחתו בבורגס. היא הבחינה במבצע הפיגוע זמן קצר לפני שפוצץ עצמו: "ראינו אותו מסדר את המזוודות. חשבתי שהוא חלק ממערך השירות"

לבנה אלגריסי ו-10 מבני משפחתה נפגעו אתמול בפיגוע באוטובוס התיירים בבורגס. מאז הושבו כולם לבית החולים "סורוקה" שבעיר מגוריהם, שם הם מאושפזים יחדיו. בריאיון לחדשות 2 שחזרה אלגריסי את רגעי האימה בנמל התעופה בבולגריה.

"זו היתה חוויה קשה מאוד", היא סיפרה בקול רועד. "ישבנו באוטובוס כשהיה פיצוץ והכל התמלא רסיסים. בתוך כמה שניות החל גם עשן. כולם נלחצו וקפצו מהחלונות, וכך כנראה שגם אני, לפי מה שאני זוכרת".

אלגריסי אמרה כי היא ובני משפחתה סובלים מפגיעות קלות באופן יחסי: "אנחנו פצועים פה ושם, אך העיקר שהכל בסדר".

נוסף על כך, היא סיפרה שהבחינה במבצע הפיגוע - שהדרכון המזויף שבאמצעותו נכנס לבולגריה נחשף אחר הצהריים. "ראינו אותו מסדר את המזוודות. הוא הכניס משהו לתא המטען של האוטובוס. אני לא יודע מה קרה אחרי כן, אבל אחרי שראיתי את התמונות הבנתי שזה הוא. חשבתי שהוא חלק ממערך השירות".

גל מלכה, שנפגעה גם היא בפיגוע בבורגס, סיפרה גם היא על מאורעות אתמול בבית החולים "קפלן" שברחובות כשלצדה יושבת בתה. "אנחנו בסדר", היא הבהירה. "מטפלים בנו אחרי שלוש שעות. בהתחלה היה קשה ולא ידעו איך להגיב". גם היא זיהתה את המחבל: "ראיתי את התמונות ולפיהן - הוא מאוד מוכר לי".

נתניהו: "אירן וחיזבאללה אחראים לפיגוע"

בשעות הצהריים נחתו בישראל 33 פצועי הפיגוע אתמול בבורגס. עשרות אמבולנסים שחיכו כבר מהבוקר בנתב"ג, פיזרו את הפצועים לבתי החולים ברחבי הארץ: 11 פצועים הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שניים לביה"ח וולפסון, שבעה לבית החולים העמק בעפולה, שניים לאיכלוב בתל אביב, אחד לרמב"ם בחיפה, אחד לנהריה, שניים לביה"ח אסף הרופא בראשון לציון, אחד לקפלן ברחובות, אחד לביה"ח ברזילי באשקלון ושישה נוספים לבית החולים לניאדו בנתניה.

בשעוות הערב כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו תדרוך עיתונאים מיוחד - בו הפנה אצבע מאשימה כלפי אירן כאחריות לפיגוע. "היא ובת חסותה חיזבאללה מנהלות מסע טרור עולמי", אמר נתניהו. "מסע טרור זה חוצה גבולות ויבשות. הפיגוע אתמול בבולגריה בוצע על ידי חיזבאללה, הזרוע הארוכה של אירן".

"הגיע הזמן שכל המדינות שיודעות את האמת, ולא רק ישראל, יאמרו את האמת בצורה ברורה: אירן היא שעומדת מאחורי פיגועי הטרור, אירן היא יצואנית הטרור מספר אחת בעולם", אמר נתניהו. "נמשיך לרדוף אחר המפגעים ולגבות מחיר כבד משולחיהם. ישראל חזקה. נמשיך להיאבק בטרור האירני, הוא לא יכניע אותנו. נפעל נגדו בעוצמה רבה".

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פורסמו שמות הנרצחים בבולגריה

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

אמיר ואיציק נהרגו, נשותיהם נפצעו

שלב אחר שלב: כך בוצע הפיגוע

דיווח: המחבל - איש אל-קעידה

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת