אחיו של הפצוע הקשה: "תתפללו בשבילו"

משפחתו של דניאל פחימה, שנפצע קשה בבורגס, ניסו ליצור עמו קשר במשך שעות ארוכות מאז נודע להם על הפיגוע. סמוך לשעה 2:00 בלילה הגיע אישור רשמי שבישר להם כי הוא מאושפז בביה"ח בסופיה כשהוא מורדם ומונשם. "המשפחה בדרך אליו, הוא לבד בביה"ח וסובל מכוויות בכל הגוף", סיפר אחיו אלי

דניאל פחימה הוא אחד משני הישראלים שנפצעו קשה בפיגוע בבורגס ואושפזו בבית החולים בסופיה. מאז אתמול הוא מורדם ומונשם, וסובל מכוויות בכל חלקי גופו לאחר שנפגע באוטובוס הבוער.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, סיפר אחיו אלי על רגעי החרדה שעברו על בני המשפחה מאז שמעו אמש על הפיצוץ באוטובוס התיירים הישראלים. "הוא נסע עם שני חברים, שאנחנו עדיין לא יודעים מה איתם", סיפר האח. "לפי מה שידוע לנו, הוא נפצע די קשה והעבירו אותו לבית החולים בסופיה. היום בבוקר הוא יצא מהיחידה לטיפול נמרץ. הוא מורדם מונשם וכולו מלא כוויות".

"המשפחה בדרך אליו ואנחנו מבקשים מכולם להתפלל בשביל דניאל פחימה, הבן של עליזה, נשמח לכל תפילותיהם", הוסיף האח. "הוא היה בוודאות על האוטובוס, זו הטיסה שלו, זה היה האוטבוס למלון שלו, זה היה האוטובוס שלו", סיפר האח.

מלבד הקרבה המשפחתית, השניים עבדו יחד בשנים האחרונות כדי-ג'יי בעסק משותף שהקימו. את ההודעה על כך שהוא מאושפז בבית החולים בסופיה, קיבלו בני המשפחה סמוך לשעה 2:00 בלילה. "אנחנו מתעדכנים עם חדר המצב של משרד החוץ ומחזיקים אצבעות", סיפר אלי. "ההורים שלי כבר בדרך אליו, ואחר הצהריים אני ואחותי מתכוונים לנסוע לשם כדי לחזק אותו".

ישראלים נוספים שבו מבורגס: "אמרו לנו להישאר במלון"

מטוס ההרקולס ועליו 33 פצועים צפוי לנחות בשעה 14:15 בנמל התעופה בן גוריון, שם ממתינים להם כבר 34 אמבולנסים של מד"א. כל צוות אמבולנס מחכה לפצוע ספציפי, ויודע לאן הוא מפנה את אותו פצוע. בשעה 17:00 ינחת מטוס נוסף ועליו שלושת הפצועים הנוספים, שמצבם מוגדר קשה, בהם גם דניאל פחימה.

מוקדם יותר הגיעו תיירים ישראלים נוספים מבורגס, שלא היו בזירת הפיגוע. בנמל התעופה המתינו להם בני המשפחה המודאגים ששמחו לראות אותם בריאים ושלמים. אחת מהן היא עירית אהרון, שבתה לינור הייתה בבורגס. "זה פחד נוראי, אתה מתחיל לחפש ולאתר. היינו בקשר כל האמהות של שבע הבנות שהיו שם, ואיתרנו אותה למזלי הרב", סיפרה האם עירית. "ברוך השם היא פה בארץ ואני שמחה".

על הפיגוע, גילתה הבת לינור מישראלים נוספים שהתקשרו אליהם. "חברה צלצלה אלינו, אמרה לנו שהיה פיגוע בבורגס ושנישאר במלונות", סיפרה הבת בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "לא ידעו מה קרה שם, היו שמועות על מחבל, יריות, אבל אמרו לנו קודם כל להישאר במלון".

"הייתה אמורה להיות מסיבה בערב שכולם קנו אליה כרטיסים מראש, אבל אף אחד מהישראלים לא הלך אליה. גם פחדנו וגם לא היה נו חשק", הוסיפה לינור. אמרו לנו להוריד
לינור ועירית אהרון.

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פיגוע טרור נגד ישראלים בבורגס

רה"מ על הפיגוע: "הסימנים מובילים לאירן"

נשיא בולגריה: "המוסד לא התריע"

אחרי הפיגוע: "חוששים לצאת מהמלון"

בולגריה: "מחבל מתאבד ביצע את הפיגוע"

נוסעת: "היה פיצוץ והמון הרוגים"

פספס את הטיסה לבורגוס - וניצל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת