צפו: הרב אלישיב מובא למנוחות

רבע מיליון בני אדם ליוו את הרב יוסף שלום אלישיב בדרכו האחרונה משכונת מאה שערים לבית הקברות בגבעת שאול בירושלים. עקב מסע הלוויה נסגר לתנועה כביש 1 בכניסה לבירה ורחובות מרכזיים ברחבי העיר. 28 משתתפים נפגעו באורח קל מהדוחק

כ-250 אלף בני אדם השתתפו במסע ההלוויה של הרב שמואל יוסף אלישיב בירושלים: מסע הלוויה יצא מביתו שבשכונת מאה שערים בעיר, לעבר חלקת הקבר בהר המנוחות. במהלך הלוויה ולאחריה נסגרה הכניסה לירושלים בצומת גינות סחרוב. גם כעת מורגשים במקום שיבושי תנועה משמעותיים, והמשטרה צופה כי התנועה תחזור לסדרה רק בשעות הבוקר.רחובות הבירה התמלאו אמש במאות האלפים שהגיעו ללוות את הרב בדרכו האחרונה. עקב כך נסגרו רחובות בשכונת מאה שערים והרחובות שבטי ישראל, שמואל הנביא, בר אילן, ירמיהו וויצמן בהם עובר מסע הלוויה. מסע ההלוויה יסתיים בית העלמין גבעת שאול שסמוך לכניסה לעיר, שם ייטמן הרב.

בנוסף, עלתה רמת הכוננות בירושלים לרמה הגבוהה ביותר וכוחות מד"א נערכים לקראת אבטחת מסע הלוויה. חובשי "איחוד הצלה" דיווחו על 28 בני אדם שנפגעו כתוצאה מהדוחק. שניים מהפצועים פונו לבית החולים שערי צדק בעיר. צוותי מד"א נפרסו ברחובות שבהם יעבור מסע ההלוויה, על מנת להעניק מענה מיידי במקביל לכוחות נוספים, שימשיכו ויטפלו בקריאות השגרה המתקבלות במוקדי מד"א בירושלים.

נתניהו: "דרך הרב הייתה אהבת התורה והאדם"

הרב אליישיב הלך לעולמו אתמול בגיל 102 בבית החולים "שערי צדק" בירושלים. בחודשים האחרונים אושפז מנהיג הפלג הליטאי, שכונה "פוסק הדור". בעקבות הידרדרות שחלה במצבו, זימן הצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים את בני משפחתו וקרוביו, שהגיעו להיפרד ממנו בפעם האחרונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמוק על פטירתו של הרב אלישיב. "בפסיקותיו הותיר הרב חותם עמוק על העולם החרדי ועל כלל עם ישראל. במשנתו ובלימודיו התווה הרב דרך לרבים, אשר שאבו כוחם מחכמתו ומחריפות מחשבתו. דרכו של הרב הייתה דרך של אהבת התורה ואהבת האדם, צניעות ושמירה על קדושת החיים. עם ישראל איבד היום רב גדול, פוסק חד וחריף ואיש חכם משכמו ומעלה. שליח ציבור אשר ייצג נאמנה את ערכי התורה, הידע והנתינה לאחר. אנו דואבים את הליכתו"", אמר רה"מ.

הנשיא שמעון פרס פרסם הודעה בה הוא מביע את צערו על מותו של הרב אלישיב: "הלך לעולמו מנהיג דגול, פוסק הלכה וגדול בעמו, גאון בתורה אשר הטביע חותם בעולם היהדות, ותרם לגשר שבין גווני העם היהודי". עוד הוסיף הנשיא כי "הרב היה אדם מצניע לכת ומרחיק ראות, תלמיד חכם וירא שמיים.דמותו תהיה חקוקה ותיזכר ככזו אשר גם כשגופו נחלש, רוחו ומוחו נותרו איתנים והוא המשיך להתמיד בתורה ולהעמיק בה. אני משתתף באבל המשפחה ובאבל העולם היהודי כולו"

גם ראש העיר ירושלים ניר ברקת מסר את תנחומיו בעקבות מות הרב. הרב אלישיב, שימש כדיין ומורה הלכה במשך שנים ארוכות והעמיד אלפי תלמידים הממשיכים מורשתו לדורות", אמר ברקת והוסיף : "דמותו של הרב אלישיב השפיעה רבות על מעמדה של ירושלים ופטירתו היא אבידה גדולה לירושלים ולעם ישראל. בגישתו המיוחדת השכיל הרב אלישיב זצ"ל, להנהיג רבבות מתוך אחריות ציבורית ומחויבות לכל חלקי העם והאוכלוסייה בישראל, בהבנה ובאהבת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת