בעקבות הפיגוע: עיכובים בטיסות היוצאות מנתב"ג

מספר שעות לאחר פיצוץ אוטובוס הישראלים בבורגוס, בנמל התעופה בן גוריון עוכבו טיסות רבות לאירופה ולמדינות נוספות באזור הים התיכון. הישראלים שאמורים לטוס לחו"ל מתבקשים לבדוק את זמני הטיסות המעודכנים טרם הגעה לנמל תעופה

בעקבות הפיגוע בבורגס, השב"כ הורה לעכב 11 טיסות למזרח אירופה בשל התראות ביטחוניות. בנוסף מעוכבות טיסות וליעדים נוספים באגן התיכון וליעדים נוספים בעולם. בהערכת מצב שבוצעה הערב בנמל התעופה בן גוריון בשיתוף גורמים ממערכת הביטחון, הוחלט לעכב את הטיסות עד שיתבהרו עוד פרטים לגבי פיצוץ האוטובוס בו נהרגו שבעה בני אדם.

בנמל התעופה בן גוריון מבקשים מכל מי שמתכוון לטוס הלילה לחו"ל לכל יעד בעולם, לבדוק האם שונו זמני הטיסה באתרי האינטרנט של חברות התעופה. במקביל, נסגרו כל המבנים בשדה התעופה בבולגריה שבסמוך אליו התרחש הפיגוע. "מבני השדה בבורגוס נסגרו ונערכו הם חיפושים אחרי מטענים נוספים", נמסר מדובר נמל התעופה בן גוריון.

במשרד החוץ מבהירים כי הנוסעים שהיו באזור הפיגוע בבורגס הם נוסעים ישראלים שהיו על הטיסה שנחתה בשעה 16:45 בעיר. בנוסף, מבקשים מישראלים שקרוביהם הגיעו לבורגס לא להתקשר לחדר המצב כדי לא ליצור עומס.

בעקבות האירוע הקשה, תימשך האבטחה המתוגברת על ישראלים בחו"ל אשר מובצעת בחלקה על ידי מערכת הביטחון וחלקה האחר נעשה על ידי גורמי הביטחון המקומיים ביעדי הנופש של הישראלים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת