הרב יוסף שלום אלישיב הלך לעולמו בגיל 102

אחרי חודשים ארוכים נפטר בבית החולים "שערי צדק" בירושלים הרב יוסף שלום אלישיב. עשרות אלפים מבני העדה החרדית התפללו לשלומו, ולא העזו להתעסק ביום שאחרי. מועד הלוויתו עדיין לא נקבע

בגיל 102 הלך לעולמו הרב יוסף שלום אלישיב בבית החולים שערי צדק בירושלים. בחודשים האחרונים אושפז מנהיג הפלג הליטאי, שכונה "פוסק הדור". בעקבות הידרדרות שחלה במצבו, זימן הצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים את בני משפחתו וקרוביו, שהגיעו להיפרד ממנו בפעם האחרונה.

מועד הלוויתו של הרב טרם פורסם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמוק על פטירתו של הרב אלישיב. "בפסיקותיו הותיר הרב חותם עמוק על העולם החרדי ועל כלל עם ישראל. במשנתו ובלימודיו התווה הרב דרך לרבים, אשר שאבו כוחם מחכמתו ומחריפות מחשבתו. דרכו של הרב הייתה דרך של אהבת התורה ואהבת האדם, צניעות ושמירה על קדושת החיים. עם ישראל איבד היום רב גדול, פוסק חד וחריף ואיש חכם משכמו ומעלה. שליח ציבור אשר ייצג נאמנה את ערכי התורה, הידע והנתינה לאחר. אנו דואבים את הליכתו"", אמר רה"מ.

הנשיא שמעון פרס פרסם הודעה בה הוא מביע את צערו על מותו של הרב אליישיב: "הלך לעולמו מנהיג דגול, פוסק הלכה וגדול בעמו, גאון בתורה אשר הטביע חותם בעולם היהדות, ותרם לגשר שבין גווני העם היהודי". עוד הוסיף הנשיא כי "הרב היה אדם מצניע לכת ומרחיק ראות, תלמיד חכם וירא שמיים.דמותו תהיה חקוקה ותיזכר ככזו אשר גם כשגופו נחלש, רוחו ומוחו נותרו איתנים והוא המשיך להתמיד בתורה ולהעמיק בה. אני משתתף באבל המשפחה ובאבל העולם היהודי כולו"

גם ראש העיר ירושלים ניר ברקת מסר את תנחומיו בעקבות מות הרב. הרב אלישיב, שימש כדיין ומורה הלכה במשך שנים ארוכות והעמיד אלפי תלמידים הממשיכים מורשתו לדורות", אמר ברקת.

ראש העיר הוסיף: "דמותו של הרב אלישיב השפיעה רבות על מעמדה של ירושלים ופטירתו היא אבידה גדולה לירושלים ולעם ישראל. בגישתו המיוחדת השכיל הרב אלישיב זצ"ל, להנהיג רבבות מתוך אחריות ציבורית ומחויבות לכל חלקי העם והאוכלוסייה בישראל, בהבנה ובאהבת ישראל".

חי מימי הטורקים - ועד לעידן הפייסבוק

האיש שחי מימי שלטון הטורקים בישראל ועד עידן הפייסבוק, בעצם מעולם לא למד בישיבה באופן רשמי. הוא אוטודידקט ובניגוד למנהיגים מובהקים, כמו הרב שך או הרבי מילובביץ', שפעלו, יזמו, נאמו, הרב אלישיב היה למנהיג רק מכוח לימודו.

כדי להבין את דמותו צריך לצפות בווידאו המאוד פופולרי בעולם החרדי, הקלטות של שעות רצופות שבהן הרב אלישיב לומד. אם מריצים את ההקלטה קדימה ועוד קדימה, רואים אותו ממשיך - ללא הפסקה, זה מה שעשה ברוב זמנו בכל המאה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת