הנהג קילל מאבטחת אתיופית - ופוטר

נהג הסעות שפגש במאבטחת אתיופית בגן ילדים קילל אותה והשמיע הערות גזעניות קשות: "מי הביא אותך לארץ? תחזרי לאתיופיה יא כושית". המאבטחת ההמומה התלוננה במשטרה, ומבירור של חדשות 2 באינטרנט עולה כי הנהג פוטר בבוקר שלמחרת. "אצלי לא יעבוד נהג גזען ולא תהיה אלימות", אמר מנכ"ל החברה בה הועסק הנהג

המתלוננת א'. הנהג פוטר (חדשות 2)

אלימות מילולית או גזענות לשמה? א', בת העדה האתיופית, התלוננה במשטרה כי הותקפה אתמול על ידי נהג הסעות בכניסה לגן הילדים בירושלים, בו היא משמשת כמאבטחת.

המקרה אירע בשעות הבוקר, כאשר נהג רכב הסעות המועסק בחברת "מור הסעות" ונוהג להסיע ילדים אל הגן וממנו, הגיע אל הגן וברכבו ילד אחד. לאחר שהמלווה שהיה עמו ברכב הוריד את הילד למדרכה, פנה הנהג אל א' והפציר בה: "יאללה בואי לפה, מה את עומדת שם כמו בול עץ...". המאבטחת, שלדבריה נתקלה ביחס מזלזל מאותו נהג בשני מקרים שונים בעבר, השיבה לו: "זה לא התפקיד שלי, תרד מהאוטו ותעלה את הילד לתוך הגן".

מכאן ואילך קיבל האירוע, לטענתה של א', אופי אלים. הנהג החל לצעוק והטיח בה: "מה את עושה פה בכלל? מי הביא אותך בכלל לארץ? תחזרי לאתיופיה, יא כושית". א' מעידה שנותרה המומה לרגע, אך לאחר מכן ענתה לו: "מה אתה חושב לעצמך?".

הנהג פוטר

הנהג המשיך לטענתה להטיח בה דברים קשים, כינה אותה "זונה", וסינן: "לכי תשכבי עם ערבים כמו שעושות האתיופיות בבאר שבע". לאחר מכן, זרק לעברה כוס שתייה שהחזיק בידו וירק לכיוונה. המאבטחת המזועזעת החליטה להגיש תלונה במשטרה, והציגה את פרטי המקרה גם לחדשות 2 באינטרנט.

מבירור שנערך מול חברת ההסעות "מור הסעות" עולה, כי לא מדובר בנהג המועסק כשכיר בחברה, כי אם כעובד קבלן. בשיחה עם חדשות 2 סיפר מנכ"ל החברה, עובד מור, כי בעקבות המקרה פוטר הנהג מעבודתו: "דיברתי עם המעסיק שלו והוא קיבל מכתב פיטורים - למרות שהתנצל. מי שמכיר אותי יודע שאצלי לא יעבוד נהג גזען, ואצלי לא תהיה אלימות".

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת