בעקבות הכתבה: שרה נתניהו פנתה לשר התחבורה כץ ושכנעה אותו לחדש את תו הנכה של ניצולת השואה

לאחר שהערב פורסם במהדורה המרכזית סיפורה של ניצולת שואה בת ה-87 אשר נתקלה בסירוב ממושך של משרד התחבורה לחדש את תו הנכה שלה, פנתה אשת רה"מ שרה נתניהו לשר התחבורה ישראל כץ בבקשה לפתור את הנושא. השר כץ נעתר לפנייתה של נתניהו ויחדש את תו הנכה של ניצולת השואה

תגובה מהירה: אשת ראש הממשלה שרה נתניהו צפתה הערב במהדורה המרכזית בסיפורה של ניצולת השואה מגדה שטנצר בת 87 אשר בקשותיה לקבלת תו נכה נדחו שוב ושוב על ידי משרד התחבורה, למרות מצבה הבריאותי.

לאחר שידור הכתבה, פנתה הגברת נתניהו לשר התחבורה ישראל כץ וביקשה ממנו לפתור את הנושא בהקדם האפשרי. השר כץ לא התמהמה, והחליט כבר הערב כי משרד התחבורה יקבל את בקשתה של שטנצר ויחדש את תג הנכה של רכבה.

למרות הגיל - לא נותנת לדבר לנצח אותה

לאחר שעברה את גיל 80 ושרדה את השואה, מגדה שטנצר מהיישוב בני ציון עדיין נוהגת בכבישי ישראל. למרות הבעיות הרפואיות שמקשות עליה ללכת, היא לא מאפשרת לגילה להכריע אותה והיא מגיעה לכל מקום ברכבה בעל הגיר הידני וללא הגה כח.בשמונת החודשים האחרונים נאלצה מגדה להילחם במשרד התחבורה שסרב לחדש את תג הנכה שלה, אשר אושר רק למשך שנה אחת בלבד - בתחילת 2010.

"ללא האוטו אני אבודה", מספרת שטנצר בכאב. "מה הם חושבים, שרגליי הבריאו בשנה? אני צריכה להגיע לבית החולים ואין שם מקום חנייה, ואז אני צריכה ללכת קילומטרים".

"תנועתה ללא רכב לא עלולה לערער את מצבה"

למרות חוות דעת רפואיות שסיפקה שטנצר, בהן מפורטים מצבה הבריאותי וקשייה להתנייד עקב כך, משרד התחבורה שלח לה תגובה ובה נכתב כי אין באפשרות המשרד לאפשר לה לקבל תו נכה משום שלא מתקיים התנאי שתנועתה ללא רכב לא עלולה לערער את מצבה הרפואי.

טרם החלטתו של שר התחבורה נמסר מהמשרד בתגובה לכתבה: "בקשתה הראשונה של מגדה שטנצר לתו נכה נדחתה לאחר שלא כללה את כל הטפסים הרפואיים הנדרשים. הגברת מגדה שטנצר ערערה ובקשתה נבחנת בימים אלה", לשון התגובה. הערב כאמור - המצב תוקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת