מוכנים? שיא החום כבר כאן

גל החום שפוקד את אזורנו מאז סוף השבוע יגיע מחר לשיאו. 39 מעלות יהיו בירושלים, בכינרת יגיע מד החום ל-42 מעלות ובאילת ירשמו 45 - וכל אלו עוד מבלי שהוספנו את אחוזי הלחות. מי שיבקש לברוח מעומסי החום הכבדים אל הים, כדאי לו שיצטייד בשמשייה כי במים יהיו מדוזות שמתקרבות לקו החוף.

יותר מ-40 מעלות, בלי הלחות (רויטרס)

ההתחממות שהחלה היום (שלישי) תימשך גם מחר ועומס החום יהיה כבד עד כבד מאוד בכל הארץ. בירושלים צפויות 39 מעלות, בתל אביב 33, בטבריה 42, במודיעין 39, בבאר שבע 41 ובאילת לא פחות מ- 45 מעלות.

החום הקיצוני ביותר צפוי בבקעה ובערבה. שם, המרחק מהים והגובה הנמוך מביאים להתחממות משמעותית ביחס לשאר האזורים ובמשך כל יום בשבועיים האחרונים נמדד שם עומס חום כבד מאוד.

אם תבחרו לברוח מהחום למי הים התיכון, קחו בחשבון שכמויות המדוזות עלו בשבוע האחרון, והן קרובות יותר לחוף. סביר להניח שתרגישו את הצריבות ואפילו תתקלו פנים מול פנים בחוטית הנודדת הלבנבנה.

בחברת החשמל כבר דיווחו היום על שבירת שיא כל הזמנים בצריכת החשמל, ומתכוננים לחום הכבד מחר. מהחברה נמסר כי הרזרבה הצפויה במשך היום נמוכה יחסית ועומדת על 400 מגה-וואט בלבד. מפלס החשמל יהיה "כתום" ובמקרה של תקלה באחת מהיחידות, כמו זו שקרתה ביום חמישי האחרון, ייתכנו הפסקות חשמל, אולם כרגע הם מדגישים שאין כוונה לבצע הפסקות חשמל יזומות. הציבור נקרא להמשיך ולצמצם את צריכת החשמל בשעות השיא שבין 12:00 ל-17:00 ובכך לסייע למאבק בבצורת החשמל.

גם ביום חמישי יהיה חם מאוד, ולמעשה שיאו של גל החום יארך יומיים. בסוף השבוע תחל ירידה בטמפ' והן יחזרו לממוצע לעונה. בשבוע הבא, איך לא - צפויה התחממות נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת