שטייניץ נעדר מדיון על אסון הכרמל

הוועדה לביקורת המדינה התכנסה הבוקר לדיון במסקנות דוח מבקר המדינה בנושא אסון הכרמל. בדיון השתתפו גם שר הפנים אלי ישי והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', ודנו במחדלים, בכשלים ובמסקנות. מתקפה על שטייניץ: "האחראי לאסון בחר לא לבוא"

אחרי הביקורת - דנים במסקנות: חברי הוועדה לביקורת המדינה התכנסו הבוקר לדיון במסקנות דוח מבקר המדינה בנושא אסון הכרמל. את הדיון מהכנסת העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בדיון השתתפו שר הפנים אלי ישי, שלדברי המבקר נושא "באחריות מיוחדת למחדלים החמורים שהביאו לרמת המוכנות וההיערכות הנמוכה במיוחד של שירותי הכבאות וההצלה ערב פרוץ השריפה", השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומבקר המדינה החדש יוסף שפירא.

יושב ראש הוועדה לביקורת המדינה ח"כ אורי אריאל, תקף את שר האוצר יובל שטייניץ, שבחר לא להגיע לדיון ושלח נציגים שימלאו את מקומו: "אני כבר אומר לאנשי האוצר שאני לא חושב שהם ידברו היום. אין הנחות לאף אחד. כל מי שבדוח יופיע בפני הוועדה. אנחנו לא בית משפט, אנחנו לא תליינים, אנחנו הוועדה לביקורת המדינה - ומי שלא יודע להגיע בכוחות עצמו אנחנו נשקול לעבור לצעד הבא".

השר ישי אמר במהלך הדיון: "פתחתי בסדרה רחבה של פעולות לשיפור מערך הכבאות במדינה. תיקון שנעשה כעת הוא אפילו לא נחמה פעוטה, אין ספק ששום דבר לא יחזיר את אלו שהלכו, אבל אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי למנוע מקרים כאלה - בכל מחיר".

נציב שירותי הכבאות רב טפסר שחר איילון סיפר בדיון כי "הוקם מרכז שליטה מתקדם ושודרגו ארבעה חדרי פיקוד". בנוסף ציין: "אנו זקוקים לתוספת של כבאים בנוסף לאלו שכבר קלטנו".

בתום דברי הפתיחה בדיון, עמדו המשתתפים והנוכחים במקום דקת דומייה לזכר ההרוגים באסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק