יומיים אחרי: משה סילמן יקבל מיטה במחלקת הכוויות

מוסיף להיות קריטי מצבו של משה סילמן, שמאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים תל השומר. יומיים אחרי הפציעה הקשה הוא יועבר למחלקת כוויות, לאחר שהתפנתה עבורו מיטה במחלקה. הרופאים לא אופטימיים לגבי סיכויי ההחלמה: "לצערי בהרבה פעמים במצב כזה, זה נגרם במוות", הסביר ד"ר חייק, מנהל יחידת הכוויות בביה"ח שיבא

משה סילמן שהצית את עצמו בהפגנת המחאה החברתית במוצאי שבת, יועבר היום למחלקת הכוויות בבית החולים תל השומר - זאת לאחר שעד כה לא היתה עבורו מיטה פנויה. מצבו של סילמן מוסיף להיות קריטי, והוא עדיין מורדם ומונשם.

ד"ר יוסי חייק, מנהל מחלקת הכוויות בתל השומר, סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט על מצבו של סילמן: "הוא ממשיך להיות במצב שבו הגיע - עדיין קריטי. הוא מקבל תמיכה מלאה על ידי מכונות הנשמה, הוא מורדם מונשם, גם על ידי תרופות ועל ידי מכשירים אחרים שמנקים את הדם".

למרות הטיפול לו הוא זוכה בבית החולים, הצוות הרפואי לא מביע תקווה גדולה לגבי סיכויי ההחלמה של סילמן. "כתוצאה מכוויה, אם אנחנו מורידים את כל הגנות הגוף, המערכות יודעות לקרוס אחת אחרי השנייה. לצערי בהרבה פעמים במצב כזה, זה נגרם במוות", הוסיף ד"ר חייק.

"נערכים לקראת העברתו"

משה סילמן לפני התקרית (פייסבוק)
ד"ר חייק ציין כי יהיה היום ניסיון להעבירו למחלקת הכוויות: "אנחנו בעצם נערכים לקראת העברה שלו בשעות הצהריים, נראה בהתאם למצבו אם זה ניתן ואפשר. ברגע שזה יהיה אפשרי, נחליף אותו עם חולה שלנו שכבר נמצא במצב יותר טוב וכמעט הבריא לחלוטין".

מנהל המחלקה ציין כי אשפוזו של סילמן בטיפול נמרץ זה אינו דבר יוצא דופן: "זה לא דבר חריג. כשאנחנו גולשים מעבר לקיבולת שלנו החולים מתאשפזים בטיפול נמרץ כללי. זאת מחלקה שיודעת לטפל בשלבי ההחייאה בחולים האלה. אנחנו רוצים לתת את הערך המוסף לטיפול בכוויות עצמן".

"הצוות שלי כרגע, אם צריך, יורד ועוזר לאחיות בטיפול נמרץ בחבישות ובמה שקשור לכוויה עצמה. ברגע שהוא יעלה לכאן אז יהיה כל האריזה באותו בית וזאת בעצם המטרה", מבהיר ד"ר חייק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק