מבוכה בביקור החשאי מארה"ב

השריפה שפרצה אתמול בעין חמד במבואות ירושלים יצרה פקק תנועה שלכד בתוכו גם את שיירת הרכבים שליוותה את ביקורו החשאי של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב טום דנילון. נהגים שעמדו עמם סיפרו שהנהגים האמריקנים הפעילו סירנות ודחקו אותם לשוליים באגרסיביות. "השיירה נסעה כאילו שמדובר במדינת עולם שלישי"

"זה לא אפגניסטן כאן". אילוסטרציה (AP)

בין עשרות הנהגים שעמדו בפקק אתמול בדרך לירושלים הייתה השיירה שליוותה את ביקורו החשאי של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב טום דנילון. אלא שבניגוד לנהגים הישראלים, נהגי השיירה החליטו להמשיך בנסיעה - בכל דרך - ודחקו את הנהגים האחרים לשוליים באגרסיביות, תוך שהם מפעילים סירנות, כך דווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

נהגים שעמדו בפקק סיפרו שהשיירה האמריקנית, ובה חמישה כלי רב, נקלעה לפקק שנגרם בעקבות השריפה שפרצה בעין חמד. לדברי הנהגים, הנהגים האמריקנים הפעילו סירנות ויצרו בהלה גדולה בכביש. "השיירה נסעה כאילו שמדובר במדינת עולם שלישי", סיפר פקיד בכיר באחד ממשרדי הממשלה. "אני תוהה של מי הריבונות כאן. זה לא אפגניסטן כאן".

בכירים במשרד החוץ מסבירים שהנהלים אוסרים על דיפלומטים להפעיל סירנות אלא אם הם מלווים ברכב משטרתי או ברכב של שב"כ, ובימים הקרובים יבקשו הבהרות מהשגרירות האמריקנית. טליה לדור פרדר, ראש הטקס במשרד החוץ מסרה אמש בתגובה כי "חברי הקהילה הדיפלומטית זכאים לחסינויות ולזכויות יתר, אבל אנחנו מצפים מהם לכבד את החוק המקומי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת